Šiandien Panevėžyje vyko iškilminga Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių priesaikos ceremonija. Daugiau nei 300 karių, dalyvaujant svečiams, iškilmingai prisiekė tarnauti Lietuvos Respublikai, ginti šalies laisvę, nepriklausomybę, namus, šeimas ir artimuosius.
Visų prisiekiančiųjų karių vardu skaityti priesaikos tekstą ir garbė pabučiuoti Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavą teko jaunesniajam eiliniui Juliui Klimavičiui, visų prisiekiančiųjų vardu, perskaitė priesaikos tekstą ir buvo suteikta garbė pabučiuoti bataliono vėliavą.
“Šiandien priesaikos ceremonija yra kupina simbolikos. Lietuvos kariuomenėje simboliai užima ypatingą vietą – jie įprasmina mūsų tarnybą, pastangas ir pačią esmę, dėl kurios mes, kariai, tarnaujame Lietuvos valstybei.
Dabar esame Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse – dienos, kuri mums, kariams, yra ypatinga. Tai mūsų gimtadienis, diena, kuri sujungia visus – nuo jaunesniojo eilinio iki generolo, nuo profesinės tarnybos kario iki savanorio. Ji primena 1918 m. lapkričio 23 d. įsakymą, kuris įgalino Lietuvos ginkluotųjų pajėgų kūrimą ir tapo svarbiu žingsniu atkuriant Lietuvos valstybę. Ši diena mus įpareigoja didžiuotis praeities kovomis už laisvę, puoselėti savo tapatybę ir visuomet ryžtingai atlikti savo pareigą.
Šiandieninė rikiuotė vyksta ne batalione ar įprastoje rikiuotės aikštėje, bet čia, Panevėžyje – šalia svarbiausio miesto simbolio: Laisvės aikštės. Tai – svarbus priminimas, dėl ko mes treniruojamės dieną ir naktį, ruošiames blogiausiems scenarijams. Viskas tam, kad būtume pasirengę apginti tai, kas mums svarbiausia – šį miestą ir jo regioną, jo žmones, mūsų artimuosius ir draugus. Nes mus stiprūs tik suprasdami savo istoriją ir aiškiai žinodami dėl ko mes pasiruošę kovoti”, – kalbėjo bataliono vadas plk. ltn. Arnoldas Žilys.
Kario priesaika – tai iškilmingas įsipareigojimas, simbolizuojantis pasiryžimą ginti savo šalį, laikytis kariuomenės taisyklių ir, jei prireiktų, paaukoti gyvybę už valstybės saugumą. Šis aktas ne tik įtvirtina vertybes, bet ir stiprina karių ryžtą tarnauti bei užtikrina drausmę ir lojalumą kariuomenėje.
Po priesaikos ir trumpų atostogų, jaunieji kariai tęs bazinį kario kursą ir ruošis specialisto rengimo etapui. Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – nepertraukiama, privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą, pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje.
Informacija ir nuotraukos KMHB