Vandens išsiurbimas iš baseino ar užtvindyto rūsio, duobės ar viso ploto nusausinimas yra darbas, kurį drenažo siurbliai gali lengvai atlikti. Tai kiekvienam privačiam namui reikalinga įranga. Gaminami buitiniai ar profesionalūs modeliai (skirtinga galia, gamybos medžiagos ir matmenys), panardinami arba paviršiniai, skiriasi apimtimi ir kitais kriterijais. Norint pasirinkti tinkamą drenažo siurblį, verta išsamiai suprasti visus šiuos aspektus.
Drenažiniai siurbliai ir jų tipai
Taigi pagal apimtį išskiriami buitiniai agregatai (su maža galia – vidutiniškai apie 1 kW) ir pramoniniai – kurių galia 2 kW ir daugiau. Pagal tai, kokį vandenį prietaisas išsiurbia, išskiriami švaraus ar nešvaraus vandens siurbliai. Taip pat taikomas skirstymas į paviršinę ir povandeninę įrangą. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra jų veikimo būdas. Iš pavadinimo visiškai aišku: vandens paviršiuje sumontuota paviršinė įranga įtraukia skystį, panardinama – visiškai panardinama į skystį ir jį išstumia.
Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis įrangą yra tai, kam ji bus skirta išsiurbti. Skysčiams su nedideliu kiekiu priemaišų modeliai skirti baseinams arba santykinai švariems rezervuarams nusausinti. Kiti siurbliai skirti vandeniui, kuriame yra smėlio, smulkių akmenėlių ir kitų dalelių. Siekdami pasirinkti vandens drenažo siurblį, orientuojamės į maksimalų priemaišų dydį siurbiamoje terpėje.
Pirmiausia reikia nuspręsti, su kokia terpe dirbs įranga arba kokios gali būti priemaišos vandenyje. Taip paaiškės reikalingo siurblio tipas ir jame esančių įvadų dydis. Taip pat atsižvelgiama į skysčio cheminę sudėtį ir temperatūrą. Į tai reikia atsižvelgti, kad nebūtų pažeisti įrangos komponentai.
Medžiaga, iš kurios pagaminta įranga, labai veikia jos patikimumą ir ilgaamžiškumą. Buitinių modelių korpusai dažnai gaminami iš patvaraus plastiko. Tai sumažina išlaidas, o tai yra privalumas.
Galingesni arba pramoniniai agregatai gaminami iš tvirtesnių metalų lydinių. Jie yra atsparūs mechaniniams pažeidimams ir deformacijoms, ilgiau tarnaus ir neskilinės net esant didelėms apkrovoms. Metalinis korpusas iš ketaus lydinio arba nerūdijančio plieno yra patvaresnis, o deformuotas tinkamas remontui.
Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį kokius kiekius reikia išsiurbti? Kaip greitai galima atlikti darbus? Taigi mažoms talpykloms, tokioms kaip rūsiai, nedidelis baseinas, nusausinti pakaks 10–15 kubinių metrų per valandą talpos įrenginio, o pramoniniam naudojimui – galingesnės įrangos, kurios talpa 50–100 ar daugiau. kubinių metrų/val.