Žieminiai česnakai sodinami daugmaž nuo rugsėjo 20-os iki spalio 25-os dienos. Labai svarbu, kad iki pirmųjų šalnų jie spėtų gerai įsišaknyti. Manoma, kad tam reikia apie 40-50 dienų. Per anksti pasodinti česnakai gali ne tik spėti įsišaknyti, bet ir išleisti daigus, kurie vėliau pagels, o Jūs pavasarinio derliaus taip ir nesulauksite. Šios daržovės atsparios šalčiui, dygimui užtenka vos iki 4-6 laipsnių sušilusios dirvos.
Šioms prieskoninėms daržovėms parinkite atvirą, nuo saulės nepridengtą, sausą vietą ir vidutinio sunkumo priemolio ar priesmėlio dirvą, turinčią savyje daug organinių medžiagų. Tinkamiausias dirvožemio rūgštingumas 6-7,5 pH. Česnakai gali augti po įvairių daržovių (išskyrus svogūnus, bulves ir morkas), tačiau ypatingai gerai dera po kopūstų, agurkų ar ankštinių. Jokiu būdu netręškite dirvos šviežiu mėšlu, tačiau perpuvęs bus puiki trąša. Taip pat tinka tręšimas kompostu.
Likus 1-2 dienoms iki sodinimo, išskirstykite česnakų galvutes skiltelėmis, nepažeisdami lukšto. Sėklai labiausiai tinka didesnės išorinės česnako galvos skiltelės. Jei norite jas dezinfekuoti, apie 24 valandas palaikykite skilteles 0,05 proc. kalio permanganato tirpale, arba naudokite specialias dezinfekavimo priemones, kurių galite įsigyti sodo prekių parduotuvėse.
Jei česnako galva turi vos 2-3 skilteles, net jei jos pakankamai didelės, geriau jį atidėkite maistui. Sodinimui jis netinkamas. Iš šių skiltelių užaugs panašūs išsigimstantys, ligoms mažai atsparūs česnakai.
Skilteles į žemę įterpti reikia 6-8 cm gylyje, paliekant 5-10 cm tarpus. Jei esate pradedantysis daržininkas, būtinai įsitikinkite, kad šakninė dalis būtų nukreipta žemyn. Prasidėjus šalnoms, česnakus rekomenduojama mulčiuoti 2-3 cm storio durpių, kapotų šiaudų ar pjuvenų sluoksniu. Tai apsaugos juos nuo šalčio, pavasarį stabdys piktžolių dygimą, o vasarą sulaikys drėgmę dirvožemyje.