Apklausos rodo, kad šunų šeimininkai dažniausiai nusprendžia šerti savo augintinius sausu maistu. Nors galima rinktis ir kitas alternatyvas (pavyzdžiui, RAW, BARF mitybą ar šėrimą konservais), tačiau sausas maistas sulaukia didžiausio susidomėjimo. Tam, žinoma, yra svarių priežasčių, taigi, aptarkime pagrindines tokio pasirinkimo priežastis.
Paprastas normavimas
Jei šuo yra šeriamas sausu maistu, apskaičiuoti reikiamą pašaro dienos normą yra labai paprasta. Tereikia pasidomėti, koks yra rekomenduojamas maisto kiekis tam tikro svorio šuniui, ir naudoti svarstykles arba normuoklį. Jei šuo visą laiką yra šeriamas tuo pačiu pašaru, vėliau reikalingą pašaro kiekį galima nustatyti „iš akies“.
Patogus maisto laikymas
Sausą pašarą galima laikyti kambario temperatūroje, todėl jums nereikia rūpintis, aš šaldytuve yra pakankamai vietos konservams ar mėsai. Jei vykstate į kelionę, jums tereikia pasiimti sauso pašaro pakuotę, ir galite nesibaiminti, kad kelionės metu pašaras gali sugesti.
Nedidelė pašaro kaina
Šuns šėrimas konservais yra ganėtinai brangus, ypatingai tuomet, jei auginate didelės veislės atstovą. Sausas šunų pašaras kainuoja gerokai pigiau nei konservai, todėl toks pasirinkimas gali padėti sutaupyti.
Pašaro galite įsigyti internetu
Jei šunį šeriate žalia mėsa, tenka patiems vykti į prekybos vietą, taigi, tam gali tekti sugaišti gana nemažai laiko. Visai kas kita, jei nusprendžiama augintinį šerti sausu maistu, nes tokią produkciją visada galima pirkti internetu.