Namo statyba – didelis darbas, reikalaujantis pasirūpinti daugybe elementų. Imantis jo verta pagalvoti apie rekuperacinės sistemos įrengimą. Kad ji veiktų efektyviai ir gerai atliktų savo funkciją, reikia atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus.
Kas yra rekuperacija?
Rekuperacija kitaip vadinamas mechaninis vėdinimas, kuris leidžia atgauti šilumą. Ši sistema pagrįsta specialaus prietaiso, vadinamo rekuperatoriumi, veikimu. Jį sudaro du ventiliatoriai (ištraukiamasis ir tiekiamasis), taip pat šilumokaitis, kuriuo į patalpas patenkantis oras yra sušildomas.
Namų aplinka, kurioje nėra jokio vėdinimo, yra labai nesaugi joje gyvenantiems žmonėms. Jie blogai ir negiliai miega, skauda galvą, dažnai serga. Ir tai gali būti tiesioginė prastos oro kokybės pasekmė! Rekuperacija garantuoja nuolatinę ir nuo oro sąlygų nepriklausomą prieigą prie gryno lauko oro sandariame, šiltame name. Rekuperatoriuje taip pat yra filtrai, kurie leidžia sulaikyti kenksmingus teršalus. Kadangi rekuperatorius leidžia susigrąžinti dalį sukauptos šilumos, jis leidžia sutaupyti iki 50 % namo šildymo išlaidų.
Kad rekuperacinė sistema veiktų tinkamai, jos įrengimą reikėtų patikėti profesionalams, kurie specializuojasi tokio pobūdžio darbuose.
Į ką verta atkreipti įrenginėjant rekuperacinę sistemą namuose?
Rekuperacinės sistemos įrengimą geriausia planuoti jau namo projektavimo etape. Tai leis tinkamai pritaikyti pastatą, įskaitant įrengimo trasos optimizavimą, tinkamos vietos rekuperatoriui pasirinkimą, perėjimų per lubas įrengimą, kurie leis vėliau išvengti gręžimo bei papildomų problemų.
Taip pat svarbi ir paties rekuperatoriaus konstrukcija. Jį turėtų sudaryti aprašomoji dalis, skaičiavimai, parodantys oro srautus konkrečiose patalpose, medžiagų sąrašas, įrengimo išdėstymo koncepcija ir reikiamo našumo rekuperatoriaus parinkimas.
Priimant sprendimą dėl mechaninio vėdinimo, verta investuoti į aukštos kokybės medžiagas. Rinkdamiesi konkrečią sistemą, turėtumėte atidžiau pasidomėti jos parametrais, susijusiais su aukštu higienos lygiu ir sandarumo klase. Pirkdami tokį įrenginį, atkreipkite dėmesį į tokius dalykus, kaip žemas triukšmo lygis, veikimo kokybė, įrenginio energijos suvartojimo lygis, šildytuvas, kad įrenginys neužšaltų net per didelius šalčius.
Taip pat verta žinoti, kad rekuperatoriai skiriasi pagal jų valdymo būdą. Rinkoje yra ne tik didelių ant sienos tvirtinamų valdiklių, bet ir tokių, kuriuos galima valdyti telefono programėle. Prieš pirkdami turėtumėte apsvarstyti, kuris variantas jums bus patogiausias.