Gegužės 14–15 dienomis Burbiškio dvare, Radviliškio rajone vyks 16-oji Tulpių žydėjimo šventė „Tulpių pasaka“. Jau šešioliktą kartą Burbiškio dvaras džiugins lankytojus žydinčių tulpių žiedais, gera nuotaika ir atnaujintais dvaro pastatais, pagražėjusiu parku ir romantiškais pasivaikščiojimų takais. Kviečiame visus atvykti ir pasiklausyti tulpių sekamos pasakos Burbiškyje.
„Pirmą kartą visus Lietuvos žmones kviečiame švęsti pavasarį dvi dienas. Kaskart sulaukdavome gausybės žmonių ne tik šventės dieną šeštadienį, bet ir sekmadienį, o koncertų ir pramogų žmonės pasigesdavo, tad šiais metais pabandėme kitą šventės formatą. Pirma diena – tradicinė, pilna pramogų mugės šurmulio ir žymių Lietuvos atlikėjų, antra diena skirta Radviliškio rajono meno kolektyvams. Kviečiu atvykti, pasigrožėti žydinčiomis tulpėmis ir pasiklausyti puikios muzikos atvirame ore“, – į šventę kviečia Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.
Dvare Jūsų laukia atnaujinta tulpių kolekcija – šiais metais dvare žydi 440 rūšių ir formų tulpių. Atidaryta nuolat veikianti kavinė, puiki suvenyrų parduotuvėlė, joje galima įsigyti ne tik tradicinių suvenyrų, bet menininkų darbų.
Šventės pradžia – 11 val., iškilminga atidarymo ceremonija – 13 val. Atvykusieji kviečiami aplankyti restauruotus dvaro pastatus ir žydinčias tulpes. Lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, kraštiečio Arvydo Každailio paroda „Buveinės“. Pirmą dieną šventinę nuotaiką kurs Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras, grupės „4 Roses“, „DAR“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Vytautas Šiškauskas, Monika Linkytė. Tulpių pasaką seks Rolandas ir Violeta. Antrą šventės dieną dvare koncertuos Radviliškio rajono savivaldybės meno kolektyvai, grupės „Subtilus Z“, „15 A“.
Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus daug garbių svečių iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, Tulpių žydėjimo šventėje dalyvauja Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji.
Burbiškio parko salelėse Radviliškio rajono gimnazijų mokiniai rodys savo parengtas programas, vaikų pramogų zonoje mažųjų lauks nauji, Lietuvoje dar nematyti, batutai, sūpynės, šokdynės. Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai. Veiks tautodailininkų mugė.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai. Bilieto kaina: suaugusiems – 5 Eur Lt; vaikams – 3 Eur.
Kasmet vykstanti Tulpių žydėjimo šventė sulaukia labai daug lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Manoma, kad šiais metais pasigrožėti Burbiškio dvaru ir pražydusių tulpių žiedais susirinks apie 20 tūkst. žmonių.
POLICIJOS INFORMACIJA. Visiems, gegužės 14–15 dienomis planuojantiems vykti kelio Nr. A9 atkarpa nuo Šeduvos (Radviliškio r.) iki Smilgių (Panevėžio r.) ir neplanuojantiems užsukti į Burbiškio dvarą, rekomenduojame pasirinkti kitus kelionės maršrutus, išvengiant minėtos kelio atkarpos. Vykstantiems iš Šiaulių Panevėžio bei Vilniaus kryptimis ir atvirkščiai, rekomenduojame maršrutą keliais Nr. 150 ir 149 (per Pakruojį, Smilgius).
Kviečiame į Burbiškio dvaro sodybą prasmingai praleisti laiką: pasigrožėti tulpių žiedų spalvų jūra, aplankyti atnaujintą dvaro ekspoziciją, pasimėgauti puikiu ir nepakartojamu parku.
Truputis istorijos
Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare – peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Tvenkiniai sujungti lieptais ir tilteliais, šalia teka per parką tekantis Liulio upelis. Nutiesti takai, pastatyta tiltų, pavėsinių, suoliukų, skulptūrų, pagal Valdaikių–Rozalimo kelią nuo ažūrinių metalinių vartų driekiasi dviejų eilių beržų alėja, šonuose – liepų alėjos.
Iš visų Radviliškio rajone esančių dvarų Burbiškio dvare XX amžiaus pradžioje buvo sukaupta daug meno vertybių. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Visas parke esančias skulptūras dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). XX amžiuje dvare lankydavosi P. Vileišis, J. Basanavičius, K. Makušinskis.
Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.
Daugiau informacijos apie šventę – Egidijus Prascevičius, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius, tel.: 8 698 77 973, (8 422) 42 001, el. p. daugyvenesmuz@gmail.com. Daugiau informacijos apie šventę tel.: (8 422) 42 001, 42 005.