Tarp mūsų tikrai yra lėlininkų, kurių lėlės gyvena tikrus žmonių gyvenimus. Dar daugiau – tos lėlės gali padėti keisti žmonių gyvenimus. Iš pirmo žvilgsnio tarsi žaidimas, tokio lėlininko užsiėmimas slepia visai nevaikiškus tikslus: užgydyti per kartas perduodamas sielos žaizdas, atkurti nutrūkusius šeimos ryšius, galiausiai suprasti gyvenime vykstančių, neretai pasikartojančių įvykių prasmes.
Kas atsitiktų, jeigu galėtume perrašyti savo šeimos istoriją? Ką joje pakeistume? Nuo kada pakreiptume lemtingų įvykių trajektoriją? Ar sprendimai gali būti universalūs? Galbūt svarbiausia: kodėl? Į šiuos itin asmeninius, neretai skaudžius klausimus autorė sau atsako tarsi lėlininkas – žaisdama lėlėmis.
Romano atspirties tašku tapo autorės šeimos narių biografijos tarpukario laikotarpiu, neišvengiamai ir giliai paveiktos Antrojo pasaulinio karo bei po jo vykusios Lietuvos okupacijos. Rašytojos seneliai iš tiesų gyveno Varėnos valstybinėje džiovininkų sanatorijoje, tačiau visi šiame romane aprašyti įvykiai yra išgalvoti, tad bet kokie panašumai ar sutapimai su realiai gyvenusių žmonių istorijomis yra atsitiktiniai.
Lolita Jolanta Piličiauskaitė – socialinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pedagogikos katedros docentė. Du dešimtmečius dirbo muzikos mokytoja Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje (įgyta mokytojos ekspertės kategorija), 2005 m. apdovanota „Metų mokytojo“ premija. Sujungusi savo pedagoginę ir mokslinę patirtį sukūrė Emocinio imitavimo metodą, kuris tapo jos disertacijos tema ,,Emocinio imitavimo metodo taikymas ugdant moksleivių muzikinę kultūrą“.
Autorė yra viena iš ankstyvojo muzikinio ugdymo pradininkų Lietuvoje. Išleidusi ne tik mokslines monografijas, bet ir metodinius leidinius besilaukiančioms šeimoms – „Būsimųjų mamų dainos“ ir „Šeimos knyga“.
Lolita yra aktyvi visuomenininkė. 2009 m. įkūrė Lietuvos tūkstantmečio bei Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios (dab. bazilika) 600 metų jubiliejams įprasminti skirtą sakralią erdvę – Angelų kalvą, esančią netoli Trakų. Beje, čia galima išvysti ir Bibliotekininkus globojantį angelą.
Susitikime lapkričio 14 d. 17.15 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.