Panevėžio miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl ieškojimo naujų galimybių esamo miesto strateginio plano pritaikymo prie aplinkos pokyčių, jo atitikimo darnaus miesto vystymosi principams ir miesto gyventojų aukštesniam gyvenimo kokybės lygiui pasiekti.
Prie apvalaus stalo diskutavo miesto Savivaldybės vadovai – meras Rytis Mykolas Račkauskas, pavaduotojai Aleksas Varna ir Petras Luomanas, administracijos direktorius Tomas Jukna, pavaduotojai Ramūnas Vyžintas ir Sandra Jakštienė, Savivaldybės tarybos Strateginio planavimo, investicijų, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Juozas Bečelis, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, Panevėžio krašto pramoninkų konfederacijos prezidentas Jonas Klybas, mero visuomeninis patarėjas Rimas Serva, mero patarėjas ekonomikos klausimams Vidas Savickas.
Diskusijoje dalyvauti pakviesti konsultantai – Vilniaus universiteto prof. Edmundas Smilga, VšĮ Žaliosios politikos instituto direktorius Gintaras Saldžiūnas, UAB Ekonominės konsultacijos ir tyrimai direktorius Gintas Umbrasas išdėstė strateginio planavimo ir įgyvendinimo, planų ir veiksmų tęstinumo užtikrinimo svarbą.
„Panevėžio miesto 2014-2020 metų strateginiame plėtros plane yra numatyta priemonių, kurias reiktų keisti, atsisakyti ar papildyti. Manau, kad reikia kuo daugiau diskutuoti apie miestui svarbius ilgalaikius tikslus, sėkmingiau numatyti ir planuoti savo darbus. Įdiegti aiškią ir lanksčią strateginio planavimo sistemą, daugiau dėmesio skirti rezultatų, o ne procesų planavimui. Plėtros prioritetus, tikslus ir uždavinius turime nustatyti atsižvelgiant į vidaus ir aplinkos analizės rezultatus, finansines galimybes, turime spręsti esamas problemas ir ateities iššūkius. Tik su visomis tikslinėmis grupėmis aptarus ir išanalizavus klausimus galėsime rasti efektyviausius sprendimus, orientuotus į pokyčius. Todėl į planavimo procesą įtrauksime kuo daugiau miesto bendruomenės narių, tokiu būdu ugdysime strategines kompetencijas“, – sakė pasitarimą iniciavęs mero pavaduotojas A. Varna.
Pasitarimo dalyviai diskutavo kaip miestą padaryti patrauklų tiek pačiam panevėžiečiui, tiek miesto svečiui, pagerinti miesto įvaizdį, projektuoti miesto erdves, priimti ilgalaikius sprendimus darnaus miesto plėtrai, siekti savivaldos, mokslo ir verslo bendradarbiavimo.