Panevėžio meras Rytis Račkauskas, jo pavaduotojas Aleksas Varna, administracijos direktorius Tomas Jukna, pavaduotojas Ramūnas Vyžintas susitiko su miesto verslininkais. Aptarti klausimai dėl glaudesnio ir pastovaus bendradarbiavimo, aktyvesnio verslininkų dalyvavimo formuojant miesto įvaizdį, pristatant jį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, galimybės šalia būsimos „Rail Baltica“ geležinkelio vėžės turėti ne tik keleivių stotį, bet ir krovinių terminalą.
„Norime išsiaiškinti esamus verslo ir savivaldos santykius, rasti visiems patogias bendravimo formas. Panevėžys turi stiprią pramonę, aktyvius verslininkus, parengtą investicijoms laisvąją ekonominę zoną, vyksta kultūriniai ir sporto renginiai, yra daug energingo, aktyvaus inovatyviai ir kūrybiškai mąstančio jaunimo. Tad yra kuo pasididžiuoti. Todėl miesto savivaldybė, jai pavaldžios organizacijos, verslo ir mokslo bendruomenė kartu turi ieškoti naujų formų su pastoviai atsinaujinančiu turiniu ir plačiau garsinti miestą pateikiant naujausią, pozityvią informaciją“, – sakė mero pavaduotojas A. Varna.
„Miestas turi didelį potencialą. Būkime ambicingi, nebijokime nestandartinių sprendimų, aukštesnių siekių. Turime pradėti nuo savęs – patys pristatyti ir viešinti tai, ką Panevėžys turi geriausia, skleisti tai šalies mastu. Reikia kilstelėti kartelę, nebijoti savęs matyti aukštesniais, mokėti didžiuotis, branginti savo miestą ir tai perduoti aplinkiniams. Svarbu, kad visi dirbtų kūrybiškai, leistų laisvalaikį kūrybiškai, tuomet ir miestą galėtume pristatyti kaip kūrybišką“, – sakė meras R. Račkauskas.
Verslininkai – AB „Amilina“, UAB „Metalistas“, AB „Panevėžio energija“, UAB „Aurida“, AB „Klar Glass“, UAB „Panevėžio bičiulis“, UAB „Automatikos sistemos“, UAB „Kriautė“, SEB banko Panevėžio finansinių paslaugų centro, UAB „Pas Katiną“, UAB „Aukštaitijos vandenys“ vadovai, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasiūlė reguliariai – kas ketvirtį – organizuoti verslo pusryčius, atnaujinti Verslo tarybą, rengti išplėstinius jos posėdžius.
Ilgiausiai diskutuota dėl miesto įvaizdžio, galimybių bei plėtros. Miesto strateginiame plane užsibrėžta kartu su verslininkais pristatyti Panevėžį kaip regiono lyderį.
„Mums reikia reprezentacinio, vienijančio šūkio, simbolio. Jį turėtume sukurti išgryninę miesto pranašumus, numatę kryptį. Kai kuriais skaičiais esame geresni už Vilnių ar kitus didžiuosius miestus, tai turime ir pabrėžti“, – teigė mero pavaduotojas R. Vyžintas.
Pasitarimo dalyviai sutarė – miestas gražus, turi stiprų verslą, daug kultūrinių renginių. Panevėžys idealus šeimoms – netrūksta vietų darželiuose, vienos stipriausių šalyje gimnazijų, puikus susisiekimas, daug popamokinės veiklos. Trūkumai – mažai jaunimo, pramogų jam.
Administracijos direktorius T. Jukna pranešė apie veiksmus siekiant, kad Panevėžys turėtų antrinį intermodalinį krovinių terminalą. „Buvome nuvykę pas AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovus. Tarėmės, kaip per duotą trumpą laiką parengti galimybių studiją, ar yra kitų galimybių užtikrinti būsimo terminalo atsiradimą ateityje. Labai svarbu pagrįsti terminalo tipą ir poreikį, todėl reikės ir verslo duomenų numatant ir planuojant krovinius 2025 metams“, – sakė T. Jukna.
Ryšių su visuomene skyrius