Šiais metais savivaldybė projektui „Patyrusių traumas arba dėl kitų sunkių ligų ar būklių bei sunkiai vaikštančių pacientų vežimas į ar iš Anykščių rajono savivaldybės ligoninės dėl konsultacijos ar rentgenogramos“ skyrė 5 000 eurų finansavimą.
Projekto vykdytojas – VšĮ Anykščių rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centras. Paslauga jau pradėta teikti nuo 2017 m. gegužės 1 dienos. Vykdant šį projektą, suteikiamos mobiliosios medicinos pagalbos automobilio pervežimo paslaugas pacientams, kuriems reikalinga papildoma Anykščių rajono savivaldybės ligoninės gydytojų konsultacija arba rentgenologinis ištyrimas ir ypač aktuali tiems asmenims, kurie į gydymo įstaigą kreipiasi būdami vieniši, be artimųjų, negalintys savimi pasirūpinti, savarankiškai judėti, vairuoti transporto priemonės ir pan. Nuo Anykščių rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centro iki Anykščių rajono savivaldybės ligoninės atstumas yra 2,2 km. Paskirta suma bus skirta kompensuoti kuro ir kitas eksploatacines išlaidas, patirtas vežant pacientą pirmyn/atgal į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę, transporto paslaugai iš ambulatorijų/atgal į Anykščių rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centrą ir 0,5 krūvio vairuotojo atlyginimui kompensuoti.
Pasak projekto vadovo gydytojo Kęstučio Jacunsko, per gegužės mėn. buvo vežta 11 pacientų.
„Šilelis“ teiravosi Savivaldybės gydytojos Vaivos Daugelavičienės, kieno iniciatyva pradėtas vykdyti šis projektas?
„Dar 2007 m. gyventojų patogumui buvo sugalvotas projektas į pustuštį Anykščių ligoninės pastatą perkelti Anykščių polikliniką. Jau dešimtmetį jis kasmet teikiamas Sveikatos ministerijai ir prašoma skirti VIP lėšų šiam projektui įvykdyti. Viskas gal būtų ir „pajudėję“, jei ne krizė. Šiuo metu projektas neatitinka tam tikrų kriterijų ir lėšos nėra skiriamos. Vietoje šio projekto rajono mero Kęstučio Tubio, Savivaldybės administracijos ir PSPC vadovų iniciatyva ir bendru sutarimu buvo nuspręsta finansuoti būtent šį projektą.
Tik gyventojams reikia suprasti, kad tai nėra taksi paslauga. Dėl paciento pavežėjimo reikalingumo sprendžia tik gydytojas, į kurį kreipiasi sergantysis. Visi PSPC gydytojai informuoti apie galimybę nuvežti ligonį, visi turi tą dieną budinčių vairuotojų telefonų numerius. Atrankos metu pirmenybė teikiama: ūmias traumas patyrusiems, savo transporto neturintiems pacientams; vyresnio amžiaus sunkiai vaikštantiems, savo transporto neturintiems pacientams; vaikams, kuriems reikalinga skubi pagalba, o tėvai (globėjai) neturi savo transporto“, – paaiškino gydytoja.
„Šilelis“ informacija