Kažkodėl daugelis žmonių mano, kad teisinės paslaugos gali būti tik brangios ir rekalingos tik išimtinais atvejais, kai pats rasti sprendimo asmuo jau nebegali. Šį mitą paneigti nori teisines paslaugas teikiančios įmonės UAB „Justicija“ direktorius, Vaidas Šalaševičius, kuris teigia, kad žmonių galvose vis dar išlieka klaidinga mintis, kad teisininkai, nesvarbu kokiu klausimu kreipiantis, nulups 9-tą kailį nuo žmgaus.
Kaip manote, kodėl mitas apie „brangias paslaugas“ toks gajus?
„Galbūt taip yra dėl neadekvačiai brangiai paslaugas teikiančių advokatų. Daugelis priskiria juos bendrai sąvokai „teisininkai“, o kam yra tekę su jais susidurti, paslaugų kainas jau žino ir nenori, arba netgi negali, tokių sumų išleisti teisinėms konsultacijoms ir paslaugoms. Šioje vietoje belieka atskirti kas yra kas, ir suprasti, kad ne visada iškart reikia advokato, tad ne visada ir sumos bus tokios didelės. Pirmiauisiai reikėtų pasikonsultuoti su tesinininku, tuomet galbūt nebereikės mėtyti pinigų advokatams.
Nuo ko priklauso teisinių paslaugų kaina?
„Teisinių paslaugų kaina priklauso nuo kelių dalykų: teisinių konsultacijų trukmės, pobūdžio ir sudėtingumo. Privatūs asmenys, besikreipiantys pavyzdžiui dėl paveldėjimo, šeimos mokesčių, garbės ir orumo gynimo, nesumokėto darbo užmokesčio išieškojimo ar panašiais klausimais, sumoka tikrai nedideles sumas už teisines konsultacijas.
Problema galbūt dažniausiai yra ta, kad jie kreipiasi tik tada, kai „internetas“ jau nebegali atsakyti į jų klausimus. Tiesa ta, kad internete informacija toli gražu ne visada būna teisininga, o laukti kol problema pati susitvarkys irgi ne išeitis. Pas mus atsakymai į klausimus – konkretūs ir išsamūs, pritaikyti konkrečiai to žmogaus problematikai.“
Tai kokia ta teisinių paslaugų kaina jūsų įmonėje?
„Standartinė teisinių paslaugų kaina privatiems asmenims prasideda nuo 30 eurų už valandą. Tokia suma tikrai prieinama visiems. Kaina gali kažkiek keistis, priklausomai kiek tokių konsultacijų žmogui reikia, kokio jos sudėtingumo, kokius darbus turime atlikti. Kartais ir pusvalandžio užtenka…“
Koks teisinių paslaugų privatiems asmenims poreikis?
„Iš tikrųjų klientų, norinčių teisinių konsultacijų ar paslaugų, daugėja. Pastebime, kad ir žmonių būna vis įvairesnių. Anksčiau daugiausiai konsultuodavosi pasiturintys, ar didesnes pajamas gaunantys žmonės, arba tie, kas be teisininko jau neišsiverčia. Tuo tarpu dabar klientų ratas labai platus. Žmonės pamažu ima suprasti, kad kreipdamiesi teisinės pagalbos iškart kilus klausimams, dažniausiai sutaupo ir savo laiko, ir pinigų.“
Ar pasitaiko klientų, kurie jūsų paslaugomis lieka nepatenkinti?
„Būtų sunku pasakyti. Mes patys tikrai neesame gavę jokių neigiamų klientų komentarų ar skundų dėl savo paslaugų kokybės. Manau, kad tokių būti neturėtų. Visada stengiamės iki galo išspręsti kliento problemą, o jei patys dėl kažkokių priežasčių negalime to padaryti, tuomet nukreipiame pas būtent tos srities specialistus.“
Ar dažnai būna, kad problemos negalite išspręsti ir perduodate klientą savo srities ekspertams?
„Kartais kleintai į mus kreipiasi todėl, kad nežino ko konkrečiai jiems reikia. Šiuo atveju mes pilnai išsiaiškiname problemą ir sprendžiame ją, arba pateikiame pasiūlymą, ką klientas gali daryti toliau ir kur turėtų kreiptis.
Norint iškart kreiptis pas tam tikrus ekspertus, pirmiausiai klientui reikia žinoti, kokius pagalbos jam reikia. O kaip žmogus gali atspėti, kuris specialistas geriausias? Negali. Nes nesusidūrus su juo anksčiau, niekaip negali žinoti kur jis kompetetingas, o kur ne. Mes turime nuolatinius partnerius, kurių kompetencijų ribas žinome, turime patirties dirbant su jais, tad kaskart, kai klientui reikia patyrusio savo srities žinovo, mes jau žinome kur jį nukreipti.“ – pokalbį užbaigia Vaidas Šalaševičius
Romas Senkus