Kartais galimybės naudotis centralizuota nuotekų sistema nėra, ypač gyvenant kaimo vietovėje ar sodų bendrijoje. Tokiais atvejais buitines nuotekas tenka tvarkyti savarankiškai, todėl nuotekų valymo įrenginiai – vienas efektyviausių sprendimų. Straipsnyje pateikiami ekspertų patarimai, leisiantys išvengti dažniausiai daromų klaidų, renkantis valymo įrenginį.
1. Rinktinės valymo įrenginių gamintoją
Šiai dienai yra daug įmonių, galinčių pasiūlyti nuotekų valymo įrenginius. Ieškant tinkamiausio įrenginio, patariama gerai apgalvoti ir įvertinti asmeninius poreikius. Įsigijus įrenginius, prireikia ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, techninio projekto sudarymo, montavimo ir profesionalių konsultacijų.
Tam, kad viską pavyktų sklandžiai įrengti, patariama rinktis įrenginių gamintoją. Šis užtikrina ne tik aukščiausią įrangos kokybę, bet ir profesionalias montavimo paslaugas. Kvalifikuoti darbuotojai suteiks informacijos apie valymo įrenginius plačiau ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą.
2. Įvertinkite nuotekų kiekį
Renkantis nuotekų įrenginį, svarbu įvertinti išleidžiamų nuotekų kiekį. Norint užtikrinti efektyvų įrangos veikimą, patariama įsigyti didesnio našumo įrangą. Per mažo našumo įrenginiuose greičiau susikaupia perteklinis dumblas, kurį būtina šalinti.
Dumblas įprastai šalinamas 1–2 kartus per metus, tačiau jeigu valymo įrenginys yra per silpnas, dumblą gali tekti valyti net 1 kartą per mėnesį. Tad atsižvelkite, kiek šeimos narių gyvena būste ir atitinkamai pasirinkite įrenginio dydį ir našumą. Žinoma, profesionalūs darbuotojai atsižvelgs į poreikius ir patars, kuris įrenginys patenkintų asmeninius lūkesčius.
3. Pasidomėkite nuotekų išleidimo galimybėmis
Paskutinis, tačiau ne ką mažiau svarbus aspektas, kurį būtina įvertinti – išleidimo galimybės. Norint pasirūpinti ilgaamžiu rezultatu, svarbu žinoti, ar šalia namų yra:
- vandens telkinys;
- melioracijos griovys.
Iš biologinio valymo įrenginio ištekantis vanduo gali būti nuvedamas tiesiai į šalia esantį upelį ar melioracijos griovį. Kitu atveju, jeigu tokios galimybės nėra, kartu su valymo įrenginiu reikia montuoti ir vandens talpyklą. Joje esantį vandenį galima panaudoti vejos ar daržo laistymui.
Taigi, vadovaudamiesi aukščiau minėtais patarimais, saugiai apdirbsite nuotekas ir prisidėsite prie žemės taršos mažinimo. Čia svarbiausia pasirinkti patikimus ir kvalifikuotus nuotekų tvarkymo įrangos gamintojus, kurie kiekviename žingsnyje patars ir atsakys į visus rūpimus klausimus. Ilgalaikėje perspektyvoje ne tik išvengsite netikėtų nemalonumų, bet ir sutaupysite pinigų.