Panevėžio miesto bibliotekoje „Žalioji pelėda“ įsikūrusio teatro būrelio „Teatras ir biblioteka“ (vadovė Birutė Beresnevičienė) jauniesiems aktoriams – šventė. Vaikai susitiko su ilgai repetuotos ir pačių suvaidintos pasakos „Nė mur mur“ autore, aktore Eleonora Matulaite.
Teatro būrelis bibliotekos studijoje „Saviraiškos kodas“ veikia jau beveik metus. Per tą laiką vaikai ne tik susipažino su teatro meno pasauliu, bet ir patys stengėsi tapti jo dalimi. Visi žinome, kad balsas ir kūno kalba – svarbiausi aktoriaus „įrankiai“. Todėl vaikai per užsiėmimus lavino savo kalbą, tartį, balsą, mokėsi klausyti ir suvokti savo ir kito žmogaus kalbėjimo garsumą, įvairų tempą, ritmą, toną. Kūno kalbos lavinimui buvo žaidžiami fiziniai vaidmenų žaidimai. Per judesio pratimus jaunieji aktoriai mokėsi pažinti elementarią kūno raišką, kūnu kurti įvairių objektų formas, pajausti, išreikšti dydį ir svorį, judėjimo kryptį, tempus, ritmus. Šalia kūrybiškumą skatinančių užsiėmimų bei žaidimų, vyko ir repeticijos – buvo statomas spektaklis „Nė mur mur“, pagal to paties pavadinimo Eleonoros Matulaitės pasaką.
Būrelio nariai vis pasvajodavo, kaip būtų šaunu susitikti su jų repetuojamos pjesės-pasakos autore. Ir štai, kai spektaklis jau buvo pastatytas bei, įvairiomis progomis, kelis kartus parodytas, jaunieji aktoriai ryžosi savo darbo rezultatą parodyti ir Eleonorai Matulaitei. Būrelio vadovė Birutė Beresnevičienė viešnią pristatė, kaip žmogų-orkestrą, kuri ne tik kuria vaidmenis teatre ir kine, bet ir rašo, ir režisuoja, ir rengia literatūrines kompozicijas, ir domisi batika, keramika.
Susitikimo metu vaikai įsitikino, kad aktorė ne tik gabus, bet ir labai šiltas žmogus. Nuoširdžiai ir betarpiškai pasikalbant renginio dalyviai daugiau sužinojo apie viešnios pomėgius bei teatro užkulisius. Susidomėję klausėsi, kaip vyko pirmasis repeticijų etapas, statant vieną iš Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklių K. Zanussi „Hybris (Puikybė)“, pjesės autoriaus ir režisieriaus Krzysztof Zanussi sodyboje Lenkijoje.
Tačiau bene labiausiai į širdį krito viešnios papasakota lūšiuko Ricos istorija, kuris buvo nelaukta ir netikėta vieno aktorės dukros gerbėjo dovana. Namuose atsiradus lūšies mažyliui nieko kito nebeliko, kaip tik juo pasirūpinti. Pamažu šis mažas ir jaukus gyvūnėlis užaugo į didelį tvirtą žvėrį, be galo prisirišusį prie savo šeimininkių. Deja, gyvenimas ir aplinkybės lėmė taip, kad lūšiukui teko iškeliauti į zoologijos sodą. Išsiskirimą, liūdną ir sunkų tolesnį buvusio augintinio gyvenimą dar ir šiandien moteris prisimena su skausmu. Ši istorija – labai jautri pamoka mums visiems – „mes visam laikui liekam atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“.
Po šio renginio vaikai skirstėsi dvasiškai ir emociškai praturtėję, rankose nešini susitikimą priminsiančią dovaną – aktorės pjesių-pasakų vaikams rinkinį „Mikė kvailutis“, su kiekvienam skirtu palinkėjimu ir autografu.
Vyresn. bibliotekininkė Nijolė Podrigailė