Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime vyko piemenėlių Sekminės.
Sekminės – viena gražiausių vasaros pradžios švenčių, kai pati gamta kviečia burtis draugėn ir švęsti.
Į muziejų rinkosi Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Šeduvos gimnazijos Pakalniškių skyriaus mokiniai ir mokytojos.
Pasipuošę piemenėlių rūbais, gėlių vainikais, į Sekmines atvyko Šeduvos gimnazijos vaikų etnografinis ansamblis “Malūnėlis” (vadovė Inga Rutkauskienė).
Visi dalyviai įėjo pro simbolinius berželių vartus, kad būtų apšlakstyti beržų šakelėmis tyru vandeniu. Jiems palinkėta būti sveikiems, žvaliems ir linksmiems.
Nuo seno ypatinga galia buvo suteikiama jauniems berželiams – tikėta, kad beržai atneša sveikatą ir laimę, suteikia žvalumo ir jėgos.
Šventės vedėja dalyvius supažindino su Sekminių papročiais ir tradicijomis, piemenėlių būrimais ir maldelėmis, pakvietė pasilinksminti, pašokti ir pažaisti šventiškus žaidimus.
Kartu su ansambliu “Malūnėlis” dideli ir maži žaidė lietuvių liaudies ratelius “Gaspadinė ant Sekminių”, “Gaidys”, “Katinsׅ”,”Ožys”, šoko smagius liaudiškus šokius “Stovi kačerga”, “Malūnėlis”, “Pliauškutis”, “Barborytė”.
Po piemenukų pasilinksminimo Sekminių šventės dalyviai vaišinosi sočia kiaušiniene, kuri buvo kepama ant laužo, sūriu, žolelių arbata ir vaisių kompotu. Vaišes paruošė muziejaus darbuotojai.
Pasak muziejininkų, senovės tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų, o Sekminių šventimo papročiai, minklės ir mįslės, dainos, rateliai, liaudies žaidimai – lobis, kurį turime išsaugoti, kad mūsų vaikai žinotų, kas mes esame ir tuo didžiuotųsi.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija