Skirtingi miltai padeda sukurti vis kitokius maisto patiekalus. Nors iš pažiūros atrodo, koks skirtumas galėtų čia būti, bet kiekviena miltų rūšis duoda naujas tekstūras ir skonius. Esmė tokia, kad kuo daugiau skirtingų rūšių miltų turėsite, tuo galėsite dažniau paįvairinti savo maisto patiekalų racioną.
Kvietiniai, ryžių, ruginiai miltai
Kvietiniai miltai yra įvairaus rupumo, baltumo, rūšių bei skirtingu glitimo kiekiu. Šie miltai yra vieni iš populiariausių pasaulyje esančių rūšių. Jie yra taip paplitę, nes iš jų galima kepti vos ne visus kepinius: tortai, pyragai, duona, picos, blynai, tirštinti sriubas, troškinius ir pan. Žinoma, tie kas ieško sveikesnės alternatyvos, kvietiniu miltus keičia į kitas rūšis.
Ryžių miltai yra gaunami iš kruopų bei puikiai tinka tiems, kurie yra linkę turėti įvairiausių alergijų (šiuose miltuose visiškai nėra glitimo). Kulinarijoje šie miltai yra artimiausi Rytų šalių virtuvėse, o iš jų kepama yra blynai, picos, traški duona, pyragai, pudingai, makaronai. Taip pat ryžių miltai tinka sutirštinti sriubas ir padažus. Šie miltai gelbsti ir tada, kai yra persūdyta sriuba, nes jie itin gerai sugeria druską. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ryžių miltai yra skysčių siurbėjai, todėl ką nors kepant skysčio reikia įpilti didesnį kiekį.
Ruginiai miltai yra mėgstami tų, kurie kepa tradicinę lietuvišką duoną. Šie miltai yra skirstomi pagal rupumą ir malimo būdą. Ruginiai miltai yra pagrindinis juodos duonos šaltinis, tačiau iš šių miltų galima gaminti ir alkoholinius gėrimus, verdami skryliai, kepami traškūs sausainiai. Ruginiai miltai yra maišomi į sriubas (pavyzdžiui Lenkijoje į jų tradicinę sriubą – žureka).
Grikių, kukurūzų, žirnių, migdolų miltai
Šių miltų rūšys yra pačios tinkamiausios tiems, kurie stengiasi savo gaminius praturtinti ekologiškumu ir natūralumu. Tokius miltus galima išgauti ir patiems, tačiau jų galima rasti ir tam specializuotuose parduotuvėse.
Grikių miltai yra aromatingi ir išties labai skanūs. Jų sudėtyje nėra glitimo, todėl norint, kad jūsų pyragas neprimintų smėlio dėžeje sukurto pyrago, tuomet į juos reikėtų įmaišyti šiek tiek kvietinių miltų. Iš grikių miltų galima pagaminti makaronus, sausainius, blynus ir dzūkišką babką.
Kukurūzų miltai ypač populiarūs Meksikos ir Azijos virtuvėse. Jie yra taip mėgstami todėl, nes kepinius paverčia itin traškiais – ypač tai juntama ant viršutinio sluoksnio. Šiuose miltuose daug krakmolo, todėl tinka tirštinti padažus ir sriubas. Galima derinti ir su kitomis miltų rūšimis.
Žirnių miltai yra gaminami iš geltonųjų žirnių. Jie ypač tinka gaminant košes, tirštinti padažus ir sriubas. Taip pat su žirnių miltais galima apvolioti kepsnius. Šio skonio miltai ypač tinka kepti paplotėliams, blynams, skryliams ir sausainiams. Na, galima panaudoti ir minkyti tešlai.
Migdolų miltai išties skamba egzotiškai, bet juos galima panaudoti visiškai paprastiems maisto patiekalams. Šiuose miltuose galima apvolioti kepamą žuvį arba mėsą, net ir jų įberti į mėsos kukulius. Jie itin praverčia ten, kur yra reikalingi duonos džiūvėsėliai.
Avižiniai ir miežiniai miltai
Be avižinių miltų nebūtų ir skanių avižinių sausainių. Šie miltai neturi glitimo, o norint, kad kepiniai būtų purūs – teks įmaišyti kitos rūšies miltų. Avižinius miltus maišyti su kitomis rūšimis yra pravartu, nes jie savo sudėtyje turi kartoką skonį. Taip pat jie yra saldesni, todėl į kepinius reikės dėti mažiau cukraus.
Miežiniai miltai yra naudojami kepti duonai. Juose yra glitimo, todėl norint pakeisti kvietinius miltus galima rinktis miežinius. Skoniui paįvairinti juos galima maišyti su kitomis miltų rūšimis. Miežiniai miltai tinka greitoms duonoms, keksiukams ir sausainiams.
Šias ir kitas miltų rūšis galite rasti, sveiką gyvenimo būdą propaguojančioje internetinėje svetainėje nosugar.lt.