Nešiojamos kolonėlės yra puikus aksesuaras išmaniajam telefonui ir nešiojamam kompiuteriui. „Bluetooth“ kolonėlės – tai patogus būdas klausytis muzikos be ausinių kad ir kur bebūtumėte. Iš tokios gausybės parduodamų nešiojamų kolonėlių modelių ir tipų sunku išsirinkti geriausią. Reikia žinoti, į kokias funkcijas verta kreipti didžiausią dėmesį. Šis straipsnis padės apsispręsti ir susipažinti su skirtingomis kolonėlių galimybėmis.
Kaip veikia nešiojamos kolonėlės?
Belaidės kolonėlės naudoja „Bluetooth“ – belaidžio ryšio technologiją, sujungti muzikos šaltinį su kolonėle. Kolonėlė susideda iš „Bluetooth“ ryšio, stiprintuvo ir garsiakalbių. Baterija taip pat įdėta, kuri padaro kolonėlę nešiojama ir nepriklausoma nuo elektros šaltinio iki to laiko, kol reikės ją pakrauti. Kolonėlės dažniausiai valdomos įjungimo/išjungimo, garso, reguliavimo mygtukais.
Kaip išsirinkti?
Pirmasis žingsnis renkantis kolonėlę yra nuspręsti, kur ją naudosite. Vienos jų geriau veiks namuose, kitos tiks naudojimui lauke arba keliaujant. Skirtingai nuo naudojimo paskirties priklausys ir kolonėlės parametrai bei funkcijos. Pagrindiniai bruožai ir parametrai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį yra išvardinti žemiau.
Baterija
Tai vienas svarbiausių parametrų, kurį turi apsvarstyti kiekvienas planuojantis įsigyti nešiojamą kolonėlę. Tikrai nenorite, kas valandą krauti savo prietaiso. Baterija turėtų neišsikrauti tiek laiko, kiek jums jos reikės. Mažesnės kolonėlės dažniausiai turi silpnesnę bateriją, bet didesnių kolonėlių baterijos laiko net 24 valandas! Vidutiniškai baterijos veikimo trukmė yra tarp 4 ir 10 valandų. Kuo garsiau groja muzika, tuo greičiau išsikrauna baterija.
Garso kokybė
Žinoma, gera garso kokybė yra labai svarbu. Nešiojamų kolonėlių gamintojai dažniausiai nurodo kaip efektyviai kolonėlės garsiakalbis paverčia elektros energiją akustine energija. Šis rodiklis turėtų būti apie 1 %, kuo žemesnis šis rodiklis, tuo geriau. Kai kurios kolonėlės neturi šios specifikacijos, todėl būtų pravartu pasiklausyti, kaip skamba jų garsas.
Stilius
Egzistuoja daugybės skirtingų belaidžių kolonėlių dizaino stilių. Tai reiškia, kad galėsite pasirinkti tokią, kuri labiausiai atitinka jūsų erdvę ir poreikius. Galima rinktis iš didelės spalvų ir modelių įvairovės.
Dydis
Nešiojamų kolonėlių dydžiai gali ženkliai skirtis. Dauguma kolonėlių būna cilindrinės arba kūginės, jei tai mažesnės kolonėlės, jos pritaikytos ir tinka kelionėms. Didesnės ir stipresnio galingumo kolonės dažniausiai būna stačiakampio formos, tačiau gali būti ir cilindrinės. Didesnė kolonėlė, reiškia didesnį garso stiprumą, be to į ją telpa galingesnė baterija.
Atsparumas vandeniui
Kadangi kolonėlės yra nešiojamos, reiškia, kad jos gali atsidurti visur, netgi prie vandens. Jei mėgstate vežtis kolonėlę prie ežero arba kitų vietų kur bus vandens, pasidomėkite ar ji yra atspari vandeniui. Kai kurios kolonėlės veikia net ir panardintos į vandenį, bet dažniausiai jos tiesiog nesugenda, jei būna aptaškytos vandeniu.
Papildomos funkcijos
Be aukščiau išvardintų parametrų, „Bluetooth“ kolonėlės gali turėti daugiau funkcijų bei galimybių. Pavyzdžiui, kolonėlė gali susijungti su kitomis kolonėlėmis, kad būtų sukuriamas dar stipresnis garsas. Keletas kolonėlių gali būtų sujungiamos į bendrą stereo sistemą. Kitas funkcijų pavyzdys galėtų būti galimybė turėti skirtingus maitinimo šaltinius ir jungtis. Nešiojamos kolonėlės gali būti maitinamos per tinklą, baterijų pagalba arba per USB jungtį. Yra keturios pagrindinės kolonėlių jungtys: AUX lizdas, 3,5 mm kištukas, SD kortelės lizdas ir mini USB.
Papildoma įranga
Svarbu atkreipti dėmesį ir į papildomas įrangos galimybes. Be standartinių įrangos elementų, kolonėlės taip pat gali turėti: mikrofoną, nuotolinį valdymo pultą, LCD ekraną ir įmontuotą atmintį. Mikrofono įranga suteikia būdą kolonėle naudotis kaip laisvų rankų įranga, o nuotolinis valdymo pultas leis įrenginiu naudotis per atstumą. LCD ekranas rodys, kokia daina groja ir palengvins kolonėlės valdymą, na o įmontuota atmintis leis talpinti muziką tiesiai į savo įrenginį.