Anykščiai, pelnytai vienu lankomiausių šiandien laikomas miestas Lietuvoje, liepos 22–24 dienomis kartu kviečia švęsti 576-ąjį savo gimtadienį. Net tris dienas truksiančios šventės organizatoriai pažada, kad nuobodžiauti čia neteks ir išrankiausiam svečiui: VIII Pasaulio anykštėnų suvažiavimas, dešimtys kultūros ir sporto renginių, šventinė mugė, interaktyvios patyrimų erdvės. Visa tai ir daugiau – Anykščių miesto šventėje, kurios tema šiemet – „Po gimtinės laja“.
Simboliška, kad Anykščių miesto šventės data šiais metais sutampa su pirmojo miesto paminėjimo istoriniuose šaltiniuose data – 1440 metų liepos 22-ąja. Būtent liepos 22 d., penktadienį, Anykščiuose ir prasidės šventinis šurmulys, kai tarptautinio floristinių kilimų konkurso dalyviai iš gėlių nuaustais kilimais papuoš ne tik centrinę miesto aikštę, bet ir kairiąją Šventosios upės krantinę. Nors 2006 m. Anykščių miesto šventės metu pirmą kartą surengtas floristinių kilimų konkursas šiais metais švenčia 10 metų jubiliejų – sustoti ir nustoti stebinti šventės lankytojų tikrai nežada. Šiais metai floristinių kilimų konkurso dalyvių ir vertinimo komisijos sąrašą papildys svečiai iš Baltarusijos, Vokietijos ir Italijos, floristinį kilimą pynę net pačiam popiežiui.
Šeštadienio renginių, vyksiančių įvairiose miesto erdvėse, akcentais taps Pasaulio anykštėnų VIII suvažiavimui skirti renginiai bei kartu su Žydų kultūros ir informacijos centru organizuojama Žydų kultūros šventė senamiestyje, kurios metu lankytojai ne tik galės pasiklausyti žydų muzikos ansamblio „Rakija Klezmer Orkestar“, tenoro Rafailo Karpio atliekamų kūrinių, bet ir paskanauti košerinio maisto restorano „Rishon“ patiekalų, įsigyti žydų saldumynų, suvenyrų ir knygų.
Nors gimtadienio svečius renginio organizatoriai šeštadienį pakvies į jau tradicija tapusius renginius – vakaro koncertą Dainuvos slėnyje, šviesos ir muzikos improvizacijų vakarą Anykščių Šv. Mato bažnyčioje bei kitus renginius, tačiau tikimasi, kad lankytojų dėmesio sulauks ir šiais metais pirmą kartą netradicinėse erdvėse organizuojami renginiai, kaip antai – interaktyvi patyrimų erdvė „VISA TA“, neišdildomiems pojūčiams apjungsianti vandenį, vėją, ugnį ir žemę.
Sekmadienį, po Šv. Onos atlaidų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, šventę užbaigs Japonijos ambasados dovana anykštėnams ir miesto svečiams – Japoniškų būgnų WADAIKO grupės „Daigen-gumi“ pasirodymas A. Baranausko aikštėje ir šeimos popietė – muzikinė pasaka vaikams dešiniojoje Šventosios upės krantinėje.
Anykščių miesto šventės „Po gimtinės laja“ programą ir daugiau informacijos apie renginius rasite http://www.anyksciumiestosvente.lt/.
Anykščių rajono savivaldybės informacija