Apatinis trikotažas dabar dažnai asocijuojamas ne tik su būtinybe, higiena, patogumu, tačiau ir seksualumu. Bėgant metams apatinis trikotažas tapo vis atviresniu, intriguojančiu, o kartais ir gluminančiu. Dabar apatinis trikotažas nuo savo pirmtakų skiriasi kaip diena ir naktis, o bėgant metams mados pokyčiai susilaukdavo ne tik visuomenės, tačiau ir politikų dėmesio. Anot internetinės apatinio trikotažo parduotuvės lilu.lt vadovės Jurgitos Alūzienės: „apatinio trikotažo madai įtakos turėjo ne tik jų dizaineriai, tačiau ir politinės situacijos, besikeičiantys žmonių poreikiai bei požiūris į seksualumą“.
Pati pradžia
Šaltinis: http://www.stylist.co.uk/fashion/a-brief-history-of-underwearPirmieji apatinio trikotažo stiliai toli gražu nepriminė to, kuo jį laikome dabar. Dar XIX a. pabaigoje XX a. pradžioje apatinis trikotažas dažnai uždengdavo tiek pat kūno, kiek dabar užima į naktinį klubą traukiančių panelių suknelės.
Tiesa, tai nereiškia, jog jis nebuvo seksualus ir itin uždaras. Kad ir kiek konservatyvesnis, tuo metinis apatinis trikotažas žavėjo savo elegancija ir tikrai nevengė išryškinti merginų linijų.
Tiesa, netruko ir kiek labiau ekstravagantiškų stilių. Štai 1930 metais Ferrero Paris pristatė gan atviras, minimalistines liemenėles, kurios susilaukė ne tiek pasisekimo, kiek dėmesio. Nors pats dėmesys kartais būna jau nemaža sėkmė.
http://thedarkwoods.free.fr/jo201007.htm
Šiuolaikinio seksualumo užuomazgos
Apatinis trikotažas labiau primenantis šiuolaikines madas pasirodė dar antroje XX a. antroje pusėje, kai pradėjo populiarėti atskiri liemenėlių bei kelnaičių stiliai, nėriniuoti raštai, įvairesnės, ryškesnės spalvos. Vis daugiau dėmesio skiriant reklamai apatinis trikotažas po truputį tapo vis labiau matomas spaudoje, lauko reklamose, o neatskiriama jo dalimi tapo ir itin patrauklūs modeliai. To metinių dizainerių darbais tikriausiai nevengtų pasipuošti ir šių laikų madas sekančios moterys.
Vyrų tendencijose intrigos mažiau
Kaip yra moterys, šimtmečiu anksčiau vyrai dėvėjo kiek kuklesnį apatinį trikotažą. Gan plačios ir aukštos kelnaitės ir balta aptemta maikutė gali būti pastebėti ne viename XX a. pradžios ar vidurio filme. Tiesa, dalis vyrų, skirtingai nei moterys, liko ištikimi ir senesnio kirpimo apatinių trikotažo madai.
Faktas, jog XXI a. atsirado ir kur kas daugiau diskusijų susilaukusių vyriško apatinio trikotažo modelių. Daugiau dėmesio pradėta skirta seksualumui pabrėžti, o kai kurie modeliai savo atvirumu net ir suglumina. Per pastaruosius kelis dešimtmečius pasirinkimo laisvė vyrų apatinio trikotažo rinkoje išaugo tikrai gana ženkliai ir kiek atitolo nuo klasikinio stiliaus. Tačiau nors senosios vyriško apatinio
Šaltinis: http://www.aliexpress.com/popular/neon-underwear-men.htmltrikotažo mados kartais kelia šypseną, labai panašaus klasikinio ir kokybiško dizaino trikotažo galima įsigyti ir šiais laikais.
Teisė ir politika
Apatinio trikotažo reklamos neišvengiamai vaizduoja nemažai nuogo kūno, o dažnai turi ir nemažai erotinių elementų. Nenuostabu, jog nemažai tokių reklamų buvo uždraustos, prieš tai susilaukę ir kritiškų visuomenės žvilgsnių. Štai Didžiojoje Britanijoje buvo užrausta Agent Provocateur apatinio trikotažo reklama su pasaulino garso dainininke bei aktore Kylie Minogue. Tiesa, šios reklamos draudimas nuostabos per daug nekelia – erotikos elementų čia tikrai daug.
https://www.youtube.com/watch?v=jL1ND1U4Ud8
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/jL1ND1U4Ud8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
Apatinio trikotažo reklamos kritikos sulaukdavo ir anksčiau. 1998 metais buvo uždrausta ir vieno didžiausių apatinio trikotažo gamintojo Schiesser televizinė reklama.
https://www.youtube.com/watch?v=LVI3xyXESPg
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/LVI3xyXESPg” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
Kiek persistengę buvo ir Lietuvoje veikiantis prekinis ženklas New Yorker, kurio apatinio trikotažo linijos reklamoje nevengta žaisti atviromis kortoms ir atskleisti barakudų amatą. Deja, atsakingoms institucijoms tai pasirodė ne itin etiška, o ir erotikos elementų reklamoje netrūku. Taigi, reklama televizijos eterio taip ir nepasiekė.
https://www.youtube.com/watch?v=k2mEAkYouFQ
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/k2mEAkYouFQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
Apatinio trikotažo industrija pro akis neprasmuko ir dabartiniam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Siekiant sumažinti pigaus ir nekokybiško apatinio trikotažą nešiojimą Rusijoje, dar 2014 metais pačioje Rusijoje, Baltarusijoje bei Kazachstane įsigaliojo įstatymas neleidžiantis importuoti, gaminti ar parduoti apatinio trikotažo, kurio sudėtyje būtų mažiau nei 6% procentai medvilnės. Tiesa, šis žingsnis kritikos susilaukė tiek iš minėtuose šalyse gyvenančių moterų, tiek ir iš politikos apžvalgininkų, teigusių, jog šis draudimas – tai dar vienas būdas parodyti savo įtakos sferą buvusiose sovietų sąjungos valstybėse.
Paslaptis
Apatinis trikotažas dažnai būna ne ką mažiau svarbesnis nei dėvimi drabužiai. Vardan kokybės, grožio ir komforto kartais negailima ir tikrai nemažų pinigų. Pasirinkimo šiais laikais tikrai netrūksta, tačiau nuo senų senovės apatinis trikotažas buvo ir prestižo bei moteriškumo ar vyriškumo simbolis. Apatinis trikotažas – tai ir nedidelė kiekvieno iš mūsų paslaptis, kurią galime atskleisti tik savo išrinktiesiems, todėl linkime, jog tos paslaptys būtų ne tik patogios ir praktiškos, bet ir šiek tiek ypatingos.