Šiandien (lapkričio 12 d.) sukanka lygiai mėnuo, kai startavo pirmosios projekto „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“ veiklos. Tad norime pasidžiaugti per tą laikotarpį nuveiktais darbais, pasidalinti patirtimi: kaip sekėsi, ką gero nuveikėme pirmuosiuose užsiėmimuose.
Kiekvienas šio projekto ribose gali atrasti kažką įdomaus: nuo 3D modeliavimo užsiėmimų, fotografijos bei sustabdyto kadro filmukų dirbtuvių iki kompiuterinio raštingumo kursų… Tačiau apie viską iš eilės.
„Rožyno“ progimnazijos mokiniai, tapo pirmaisiais panevėžiečiais savo pamokose pritaikiusiais 3D technologijas. Iš pirmo žvilgsnio Smėlynės bibliotekoje vyksta įprastos matematikos, biologijos, dailės ar technologijų pamokos. Tačiau iš tiesų tai ne tik naudingi, bet ir smagūs užsiėmimai, skatinantys eksperimentuoti, mokytis, pritaikant 3D daiktų modelius. Pavyzdžiui, per matematiką, mokiniai skaičiuoja įvairių figūrų plotus, naudojasi 3D spausdintuvu pagamintomis mokomosiomis priemonėmis – mažais kvadratais, trikampiais ir stačiakampiais. Šios integruotos, netradicinėje vietoje, panaudojant inovatyvias priemones vykstančios pamokos – pasiteisina. Mokiniai ne tik pamato, susipažįsta su 3D spausdintuvu, jo galimybėmis, bet ir praktiškai pritaiko šią technologiją savo pamokinėje veikloje. Akivaizdu, jog vaikai smarkiau įsitraukę, susidomėję, labiau motyvuoti atlikti užduotis.
„Židinio“ bibliotekoje organizuojamos skaitmeninių vaizdų kūrimo ir redagavimo dirbtuvės. Nors šis užsiėmimas „subalansuotas“ vaikams ir jaunimui, tačiau priimame visus susidomėjusius. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai praktiškai susipažįsta ir perpranta meninės fotografijos bei kompiuterinės grafikos pagrindus, sužino, kaip kuriami skaitmeniniai vaizdai, mokosi efektyviai pasinaudoti skaitmeninių vaizdų kūrimo ir redagavimo programų teikiamomis galimybėmis. Dalyviai tikina, kad jau po pirmųjų užsiėmimų išeina namo išmokę naudingų dalykų.
Kita vaikams ir jaunimui siūloma veikla – tai sustabdyto kadro animacinių filmukų dirbtuvės „Žiburėlio“ bibliotekoje. Čia vaikai susipažįsta su šiuo, daug kam dar negirdėtu filmukų žanru, daugiau sužino apie tokio filmuko kūrimo principus. Vėliau jau patys praktiškai išbando tuos pačius kino etapus, susiduria su tais pačiais iššūkiais kaip ir tikrame kine: galvoja temą, siužetą, pavadinimą, kuria dialogus, gamina dekoracijas, fotografuoja įvadinius tirtus… Taip, supratote gerai. Fotografuoja, o ne filmuoja. Fotografavimas (t.y. kiekvieno judesio fiksavimas fotoaparatu, tarp kadrų sukuriant judesio iliuziją) yra sustabdyto kadro animacijos kūrimo esmė.
Viešojoje bibliotekoje vyksta „Ąžuolo“ progimnazijos „Jaunojo informatiko mokyklėlės“ užsiėmimai. Čia pirmokai įgyja ar tobulina savo kompiuterines žinias. Pradinukai susipažįsta su kompiuterio sudėtinėmis dalimis, tinkamu ir saugiu darbu kompiuteriu. O jau tuomet savo kūrybiškumą, pelės bei klaviatūros valdymo įgūdžius, demonstruoja mokydamiesi dirbti su teksto, grafinėmis, pateikčių kūrimo programomis, taip pat susipažįsta su įvairiais loginiais žaidimais.
Vyresnio amžiaus žmonių laukia e-raštingumo ir interneto pradžiamokslio mokymai Viešojoje, „Židinio“ ir Parko bibliotekose. Šiuos užsiėmimus per mėnesį jau spėjo baigti per keliasdešimt panevėžiečių. Kursų dalyviai išmoksta dirbti teksto tvarkymo programa, naudotis Google paieškos sistema, elektroniniu paštu, Skype programa, užsiregistruoti pas gydytoją, sumokėti mokesčius, apsipirkti internetu, tvarkyti nuotraukas kompiuteriu… ir dar daug kitų naudingų dalykų! Mokymai, pasak juos lankiusių, ne tik padeda pagerinti naudojimosi asmeniniu kompiuteriu ir internetu įgūdžius, bet ir įrodo, jog net esant garbaus amžiaus, galima įvaldyti technologijas, o kompiuteris ir internetas senjorui – nebe baubas!
Daugiau apie nemokamas šio projekto veiklas ir užsiėmimus galite sužinoti bibliotekos svetainėje www.panbiblioteka.lt. ir Facebook‘o paskyroje www.facebook.com/projektas3D, kur rasite visas projekto naujienas ir ne tik … pirmieji!