Daugeliui pagalvojus apie šuolį parašiutu, kūnas nueina pagaugais. Tačiau tam tikras procentas žmonių, svajoja apie šią patirtį, kuri leidžia pajusti laisvę, įsikūnyti į paukštį ir pasinerti į laisvo kritimo jausmą. Tikrai ne kiekvienas išdrįstų kristi iš 1 kilometro aukščio, o ką jau kalbėti apie 4 kilometrus. Šuolis parašiutu – tai išskirtinė patirtis, tik patiems drąsiausiems! Ar Jūs toks? Sužinokite viską, ką būtina žinoti prieš šokant į nežinią!
Kiek kainuoja šuolis parašiutu?
Kiek kainuoja šuolis parašiutu, priklauso nuo įvairių detalių: šuolio aukščio, ar reikalingas instruktorius, iš kokio miesto šoksite, kokiu parašiutu leisitės… Tad kainos gali svyruoti nuo 45 iki 175 eurų.
Pigiausiais skrydis vyktų Mažeikiuose su kupolo formos parašiutu, o brangiausiojo kritimo metu Jūs būtumėte filmuojamas ir leistumetės su intruktoriaus pagalba. Įprastai instruktoriai visuomet rekomenduoda įsigyti filmuotą medžiagą, nes galbūt šis šuolis bus pirmas ir paskutinis, o atsiminimas išliks visam gyvenimui.
Nuo kiek metų galima šokti parašiutu?
Parašiutu oficialiai galima šokti nuo 14 metų. Žinoma, tik su tėvų leidimu! Nepilnamečiai turi pristatyti tėvų sutikimą, o idealu, jei į šuolį atvyktų ir patys tėvai.
Kur galima šokti parašiutu?
Šuoliai su parašiutu vyksta daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Biržuose, Šiauliuose, Telšiuose, Anykščiuose.
Šuoliai parašiutu dažniausiai vyksta savaitgaliais, tačiau vasaros metu galima susitarti ir dėl šuolio vidury savaitės. Tačiau, be abejo, parašiutininkų klubas turi surinkti didesnę grupę, kad nereikėtų kelti lėktuvo tik dėl vieno asmens.
Taip pat kiekvienas atvykęs, nesvarbu kelintą kartą šoka, turi išklausyti maždaug 20 min. instruktažą, kad nebūtų nemalonių staigmenų. Po instruktažo, jeigu leidžia oro sąlygos, iš karto keliaujama į lėktuvą.
Parašiutų tipai
Parašiutai, skirti pramoginiam šokimui iš lėktuvo yra dviejų tipų: sparno ir kupolo formos.
Parašiuto sudedamosios dalys:
- Kupolas;
- Stropai – jie skirti sujungti kupolą su kuprine;
- Valdymo stropai – skirti kupolo valdymui;
- Slaideris – lėtina parašiuto skleidimosi smūgį;
- Laisvieji galai – skirti stropų sujungimui su parašiuto pakaba;
- Parašiuto kamera – sujungia slaiderį su stropais;
- Medūza – skirtas kuprinės atidarymui, kupolo ištraukimui.
Iššokimo iš orlaivio – orlaivių tipai:
Šuoliai aerodrome dažniausiai vykdomi iš lėktuvo An-2 – desantavimo greitis: 130-140 km/h ir lėktuvo L-410: desantavimo greitis 160-170 km/h.
Parašiutininkų šuoliai atliekami iš lėktuvų L-410, Аn-28, Аn-2, sraigtasparnių Мi-8 ir kitų, specialiai tam pritaikytų, orlaivių:
- 1200 m – laisvas kritimas iki 10 sek.;
- 1400 m – laisvas kritimas 15 sek.;
- 1600 m – laisvas kritimas 20 sek.;
- 2200 m – laisvas kritimas 30 sek.;
- 2800 m – laisvas kritimas 40 sek.;
- 3500 m – laisvas kritimas 50 sek.;
- 4000 m – laisvas kritimas 60 sek..
Šuolis parašiutu: su instruktoriumi ar be?
Kaip vyksta šuolis su instruktoriumi?
Po instruktoriaus komandos, reikia prieiti prie lėktuvo durų. Dešinė ranka dedama ant šoninės durų staktos iš vidaus, dešinė koja statoma prie dešinio apatinio durų slenksčio krašto, išilgai slenksčio, kairė ranka ant šoninės durų staktos iš išorės, kairė koja statoma už dešines kojos išilgai slenksčio, galva išorėje. Po instruktoriaus komandos (tai gali būti žodis „Gerai“ arba „OK“, arba gestas – linktelėjimas galva) pakelkite galvą ir žiūrėkite į priekį. Iššokti iš lėktuvo reikės naudojant skaičiavimą ir energingus kūno judesius.
Šuolis parašiutu be instruktoriaus
Dažniausiai šuolis be instruktoriaus vyksta iš 1 km aukščio. Taip yra todėl, kad iškart Jums iššokus iš lėktuvo, automatiškai išsiskleidžia parašiutas. Tuomet Jums belieka jį valdyti ir taisyklingai nusileisti. Tiesa, nors prieš įprastą šuolį Jūsų lauktų 20 min. instruktažas, šokant be instruktoriaus Jūsų lauks 1 val. instruktažas.