Balandžio 1-13 dienomis teatras „Menas“ pakvies teatro gebėjus į magišku – XIII – skaičiumi pažymėtą kamerinių spektaklių festivalį.
Ką pamatys žiūrovai? Naujausius didžiųjų miestų teatrų spektaklius. Pasirinkti tikrai bus iš ko.
Balandžio 1 d. 18 val. Festivalio atidarymas. MENŲ SPAUSTUVĖ. „8 MINUTĖS“
Režisierė Sigita Pikturnaitė
Vaidina Eglė Ancevičiūtė, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Asta Stankūnaitė, Arnoldas
Augustaitis, Jonas Braškys
„8 minutės“ – tai spektaklis, kuriame žiūrovai, išlikdami neliečiami, tampa svarbiausiais veiksmo herojais. 5 aktoriai pristato viena su kita susijusių istorijų tinklą. „8 minučių“ kūrėjai kviečia stabtelėti ir artimiau susipažinti su veidais, kuriuos matome kasdien, bet nieko apie juos nežinome…„Labai norisi, kad publika spektaklio metu ir po jo susimąstytų apie tai, kodėl kaimynas niekada nesišypso ar pardavėja turguje atrodo pikta. Norisi, kad žmonės pastebėtų ir pamėgintų suprasti, kodėl žmonės yra vienokie ar kitokie“, – teigia režisierė S. Pikturnaitė.
Balandžio 2 d. 18 val. KAUNO KAMERINIS TEATRAS. „KOREKTŪROS KLAIDA“
Režisierė A. Dilytė
Liūnės Janušytės vaidmenį atlieka Raimonda Kimbraitė
Vaidina Gintautas Bejeris, Simona Bladženauskaitė, Jonas Čepulis, Vytautas Gasiliūnas, Kristina Kazakevičiūtė, Alma Masiulionytė, Edita Niciūtė, Artūras Sužiedelis, Marcelė Zikaraitė
Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai – rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė. Liūnės Janušytės kūryba bei gyvenimiška laikysena išsiskiria tuomečiame, o gal net ir dabartiniame kontekste. Jos personažas neturi lietuviškojo lyrizmo ar sentimentalumo, jos moteris – emancipuota ir pasitikinti savimi.
Balandžio 4 d. 18 val. NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS. „KUPRELIS“
Režisierius Paulius Markevičius
Vaidina Olesis Arūnas Vozbutas, Gundė Jurga Kalvaitytė
Vieno išgyvenimo istorija, kurios raida tampa kūrinio ašimi, į meilės jausmą įsipina aktualūs tautinio apsisprendimo ir tautinės veiklos klausimai. Romanistui, dar išlaikiusiam panoraminį žvilgsnį, rūpi ne tipiškų bruožų atranka, o kuo gilesnė individualizacija: kuprotas malūnininkas atsiskyręs nuo žmonių pridulkėjusiame kambarėlyje skaito Imanuelį Kantą, projektuoja skraidymo aparatą, skelbia, kad žmogus pats privalo susikurti savo sielą, saugo išgyvenimus kaip didį dvasios turtą.
Balandžio 5 d. 18 val. VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS. „KARALIUS NUOGAS“
Režisierius Evaldas Jaras
Vaidina Ramūnas Cicėnas, Indrė Patkauskaitė/ Renata Bartkienė, Paulius Valaskevičius, Šarūnas
Puidokas, Zigmantas V. Baranauskas, Mindaugas Capas, Tadas Gudaitis, Marta Lipčienė, Žaneta
Jablonskytė
J. Švarcas diktatūros laikais turėjo drąsos parašyti pjesę „Nuogas karalius“. Nors ji sukurta H. K. Anderseno pasakos motyvais, už tokį kūrinį dramaturgas galėjo netekti ne tik laisvės, bet ir gyvybės… Bijant prarasti darbo vietą, teigiamą įvaizdį ar aukštą padėtį visuomenėje, dažnai išsižadama nuomonės, neigiama net akivaizdi tiesa. Taip plinta dvigubi standartai, etiketas ir mandagumas perauga į masinę veidmainystę. Spektaklio metu panirsite į intrigų pilną valdovo rūmų atmosferą. Čia kiekvienas rūpinasi tik asmenine gerove. Siūlome šiek tiek ironijos, filosofinio humoro, tapti liudininkais, kai pasaka nusimeta savo įprastą rūbą ir apsinuogina.
Balandžio 5 d. 18 val. KNYGOS TEATRAS. „PAKALNUČIŲ METAI“
Režisierė Virginija Kuklytė
Vaidina Redita Dominaitytė, Aura Garmutė, Dalius Skamarakas/Vaidotas Žitkus
Trys skirtingi gyvenimai, trys aktoriai, trys istorijos: muzika, meilė ir mirtis bei žaidžianti rašytojos vaizduotė… Pagal J. Ivanauskaitės noveles „Koncertas Nr. 1“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš debiutinio rinkinio. Spektaklyje paliktas beveik autentiškas, ypatinga kalbos gyvybe pasižymintis novelių tekstas. Pasaulis čia konstruojamas iš potyrių, tad ir vidinės veikėjų dramos atskleidžiamos per melodiją, aromatą, spalvą ar lytėjimą. Kiekviena detalė svarbi. Tad vaizdai nuolat keičiasi, kurdami neįprastas, vaizduotę žadinančias istorijas.
Balandžio 7 d. 18 val. KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRAS. „ŽIURKIAGALVIAI“
Režisieriai ir aktoriai Paulius Pinigis ir Donatas Želvys
Tai žaisminga metafora apie atstūmimą ir kitoniškumą. Žefis ir Žefas – broliai dvyniai nuo gimimo ir likimo, gimę su žiurkių galvomis, kurias visada turėjo slėpti po kapišonais. Įvairūs jų bandymai rasti sau vietą žmonių bendruomenėje baigiasi nesėkmingai. Tai žmonės, nublokšti į socialinį užribį, kuris taip pat yra visuomenės sudedamoji dalis. Žefis ir Žefas kelia klausimus, bandydami suprasti ir išsiaiškinti, ką jie padarė ne taip, kodėl jie kitokie ir ar jie iš tiesų kitokie. Kodėl pasaulis jų nepriima? Kas šioje situacijoje kaltas, paliekama spręsti žiūrovui…
Balandžio 8 d. 18 val. IDIOTEATRAS. „MEILĖS LAIŠKAI“
Režisierius Dainius Kazlauskas
Vaidina Ilona Balsytė ir Kostas Smoriginas
Tai spektaklis apie moterį ir vyrą. Apie meilę, kitaip tariant, gyvenimą. Tai tikro tono spektaklis – sentimentalus, lengvai patosiškas, jautrus, švelnus ir intymus, sykiais šaltas, grubus ir priekaištingas, tačiau kupinas ne tik vilčių ir iliuzijų, bet ir amerikietiškos svajonės atributų ir gyvenimo scenarijų. Tai laiškai, kuriuose rašoma ir nutylima viskas. „Žinai, kas mums trukdo, Tomai. Šitie prakeikti laiškai. Aš pažįstu tave iš laiškų, o ne gyvenime. Štai kodėl aš kažko, anot tavęs, ieškojau žvilgčiodama tau per petį. Aš ieškojau to žmogaus, kurį visus tuos metus pažinojau iš laiškų. O gyvenime tu visiškai kitoks, Tomai…“.
Balandžio 9 d. 18 val. LIETUVOS RUSŲ DRAMOS TEATRAS. „NATAŠOS SVAJONĖ”, N-14
Režisieriai Ainis Storpirštis, Eglė Kižaitė, muzikos autorė – Zemfira
Vaidina Gabija Urniežiūtė
„Man, kaip šio spektaklio režisieriui, pasirodė patraukli pjesės tema, – sako A. Storpirštis. – Jos siužeto centre – paauglė mergina iš vaikų namų, ji tik pradeda susipažinti su gyvenimu, bando įsitverti į pasaulį, kuriame jai daugiau spragų nei realios patirties. Ar jaunas žmogus turi teisę ginti savo svajonę nuo tų, kas, jo manymu, į tą svajonę kėsinasi? Ar pateisinamos priemonės, kurias paauglys naudoja gindamasis, kai įžvelgia pavojų ir savo svajonei, ir sau pačiam?“
Balandžio 11 d. 18 val. J. MILTINIO DRAMOS TEATRAS. MOTERIMS IR JŲ VYRAMS
Režisierė ir aktorė Ligita Kondrotaitė
Moters gyvenimo istorija. Spektaklyje gvildenama situacija dažnai atpažįstama ir dar dažniau norima paneigti, esą mums taip tikrai neatsitiks… Spektaklį galima pavadinti komedija, bet ji išspaus ir ašarą, ir prajuokins, ir pradžiugins, o gal nuliūdins. Ir vis dėlto tai drama su labai gera pabaiga. Spektaklis, priversiantis susimąstyti…
Balandžio 12 d. 18 val. ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS. „VISU GREIČIU ATGAL…“
Režisierius Arvydas Lebeliūnas
Vaidina Nomeda Bėčiūtė, Jūratė Budriūnaitė
Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės ir Bernadetės kelionę, ieškant prieš 25 metus mirusio tėvo kapo. Mirus motinai, seserys nusprendžia motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotus palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas…
Balandžio 13 d. 18 val. Festivalio uždarymas. TEATRAS „MENAS“. „VIRTUALI MEILĖ“
Režisierius Peteris Stoičevas
Vaidina Izabelė Visockaitė, Elona Karoblytė, Ovidijus Kazarinas
Intriguojanti ir gyvai papasakota meilės istorija. Abu veikėjai išgyvena visas romantiško jausmo spalvas ir atspalvius. O viskas prasidėjo taip nekaltai ir netikėtai… Siunčiant elektroninį laišką įsivelia kvaila klaida ir laiškas įkrinta į visai svetimo žmogaus elektroninio pašto dėžutę… Ne to klavišo paspaudimas apverčia gyvenimą aukštyn kojom…Taip prasideda neįprastas dviejų nepažįstamų žmonių bendravimas…
Komunikacijos skyriaus ir teatro „Menas“ inf.
www.panevežys.lt