Nors mobilusis internetas tampa vis populiaresnis, daugelis nuo seno mano, kad šviesolaidinis internetas yra geresnis pasirinkimas. Kaip yra iš tikrųjų? Apžvelkime privalumus bei trūkumus ir išsiaiškinkime, kokį internetą geriausia rinktis namams ar verslui.
Kokiais privalumais pasižymi šviesolaidinis internetas?
Daugelis namų ūkių Lietuvoje gali naudotis šviesolaidiniu internetu, tai užtikrino sparti šios technologijos plėtra. Tiesa, nors šviesolaidinis internetas yra prieinamas kone visiems daugiabučių gyventojams, privačių namų savininkams dažnai tenka rinktis kitą technologiją. Atokiau esantiems namams šviesolaidžio kabelių tiesimas kainuotų brangiai, todėl dažnai pasirenkamas kitas sprendimas.
Vienas svarbiausių šviesolaidinio interneto privalumų yra didelė sparta. Antra vertus, ji reikalinga darbui, tačiau namų internetas gali būti ir kiek lėtesnis. O tai svarbu, nes greitis lemia ir paslaugos kainą. Visgi suvartojantiems daug duomenų, šviesolaidinis internetas yra geras pasirinkimas, nes jo planuose duomenų kiekis nėra ribojamas. O jei ryšys reikalingas verslui, šviesolaidis taip pat yra geras sprendimas, nes užtikrina patikimą duomenų perdavimą ir stabilumą.
Kokiais privalumais pasižymi mobilusis internetas?
Mobilusis internetas veikia visur, tačiau, priklausomai nuo vietos, skiriasi jo greitis. Paslaugos tiekėjai dažnai siūlo specialias skaičiuokles, kuriose galima pasitikrinti, koks greitis deklaruojamas jūsų adresu. Tiesa, reikia pripažinti, kad šviesolaidinis internetas daugeliu atvejų yra greitesnis. Vis dėlto technologijos greitai tobulėja ir paplitus 5G ryšiui mobilusis internetas gali pasiūlyti labai gerus greičius.
Vienas svarbiausių šios technologijos privalumų ir yra mobilumas. Interneto ryšiu galima naudotis visur, kur tik prireikia. Patogu tai, kad nereikia jokių kabelių, nes interneto prijungimas yra labai paprastas. Pasiėmę maršrutizatorių galite internetu naudotis sodyboje, viešbutyje ar kitoje vietoje. Tai itin geras sprendimas studentams, nuomininkams ir visiems, kurie dažnai keičia gyvenamąją vietą.
Dar vienas pliusas – nėra jokių įrengimo mokesčių. Maršrutizatorių lengvai prijungsite ir patys, tad nereikės laukti meistro ar jam mokėti. Anksčiau mobilusis internetas dažniau buvo siūlomas su riboto duomenų kiekio planais, tačiau daugelis tiekėjų dabar duomenų kiekio neriboja, todėl tai geras pasirinkimas ne tik namams, bet ir mažesnėms įmonėms. Tiesa, jei kalbėsime apie ryšio patikimumą ir stabilumą, šviesolaidinis internetas vis dar laimės.
Kaip apsispręsti?
Nėra jokios stebuklingos formulės, kuri apibrėžtų, koks internetas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Reikėtų įvertinti, kam dažniausiai naudojate interneto ryšį, su kokiais duomenų kiekiais susiduriate, kiek svarbus ryšio stabilumas. Atsakę į visus šiuos klausimus, jau žinosite, kokį internetą pasirinkti.
Kalbant apie kainą, pagal bendrus skaičiavimus pigiau kainuoja šviesolaidinis internetas, tačiau konkrečiu atveju pigesnis pasirinkimas gali būti ir mobilusis internetas. Svarbu įvertinti visas aplinkybes, tačiau visada sutaupysite, jei rinksitės tas paslaugas, kurių jums išties reikia. Didžiausia sparta filmų žiūrėjimui ir laisvalaikiui tikrai nebūtina, o kuo didesnis greitis, tuo didesnė ir interneto plano kaina.