Vasario 11 d. Molėtų r. viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ bendraautoriais, knygoje aprašytomis asmenybėmis ir pačių knygų pristatymas.
Renginį organizavo leidykla VšĮ Leidybos idėjų centras, pokalbį moderavo televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas. Savo gyvenimo ir sėkmės istorijomis dalinosi vienas knygos „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ bendraautorių – Molėtų rajono savivaldybės Garbės pilietis, dirbęs kelių LR vyriausybių susisiekimo viceministru, VGTU Intermodalinio transporto ir logistikos kompetencijos centro direktorius, transporto tyrėjas, ES Baltijos jūros regiono Strategijos ir transporto sektoriaus politikos koordinatorius dr. Algirdas Šakalys, Lietuvos mokslo premijos laureatas, KTU garbės daktaras, VU ir VDU profesorius, informatikas, pirmosios elektroninės knygos Lietuvoje bendraautorius akademikas Laimutis Adolfas Telksnys, Lietuvos kultūros fondo prezidiumo narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, architektūros istorikas, akademikas Napaleonas Kazys Kitkauskas.
Svečiai pasidalijo savo patirtimi ir įžvalgomis apie vertybes, siekius, atliktus darbus, autoritetų įtaką žmogui ir valstybei, apie 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimus įvairiose srityse, taip pat atsakė į susitikimo renginio vedėjo ir susirinkusiųjų į susitikimą klausimus. Renginyje taip pat dalyvavo Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, leidyklos atstovai, molėtiškiai, žurnalistai, mokytojai.
Renginio rėmėjų – UAB „Teblius“, UAB „Arnista“, UAB „Molėtų šiluma“, UAB „Melingos keliai“, Marytės Matuliauskienės, Pauliaus Vižinio, dr. Algirdo Šakalio – nupirktos knygos buvo padovanotos Molėtų krašto gimnazijoms, mokykloms, viešajai bibliotekai, jos filialams.
„Tai 11-asis knygų ir jose aprašytų asmenybių pristatymų turo po Lietuvą renginys. Turas skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti. Šios knygos – tai naujausios Lietuvos istorijos studija, kurioje atspindėti reikšmingiausi 1990–2015 m. visų valstybės gyvenimo sričių ir žmonių pasiekimai. Kiekvienas Lietuvos kraštas yra užauginęs šaliai nusipelniusių asmenybių ir jaunųjų talentų, kuriais didžiuojasi kraštiečiai, kurių biografijos ir 1990–2015 m. reikšmingi pasiekimai aprašyti abejose mūsų knygose. Kai kurie jų šiandien gyvena ir dirba kituose miestuose ar net valstybėse, bet visų jų laimėjimai, kūriniai garsina Lietuvą pasaulyje“, – sako leidyklos projektų direktorė Vida Laumenskaitė-Dauderienė.
„Per 25 Lietuvos Nepriklausomybės metus pasiekėme tikrai daug: vieningai atlaikę iš pirmo žvilgsnio daug didesnio ir stipresnio agresoriaus spaudimą, sukūrėme laisvą, stabilią ir demokratišką valstybę, kurią Vakarų pasaulis mielai priėmė į savo gretas. Lietuvos pasiekimai – tai jos žmonių pasiekimai. Deja, per dažnai darbščiausios ir iškiliausios asmenybės lieka visuomenės dėmesio pakraštyje, dažniau matome nusikaltimų, nelaimių ir problemų suvestines. VšĮ Leidybos idėjų centro misija yra šią situaciją pakeisti. Lietuvos nepriklausomybės 25-ųjų metinių proga išleidome ir pristatome šiuos išskirtinius leidinius: „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“.
Dviejų tomų naujausios Lietuvos istorijos studijoje aprašytas visas 1990 m. atgautos Nepriklausomybės laikotarpis ir surinkta apie 2300 iškiliausių šio meto Lietuvos asmenybių biografijų. 2016 m. „Knygų mugėje“ bus pristatytas šios knygos angliškoji versija – knyga „Lithuania. 25 Yeats of Independence“. „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“. Tai pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio knyga, kurioje 569 talentingiausi jaunuoliai autobiografinėse apybraižose pasakoja apie savo pasiekimus, laimėjimus ir kelią jų link. Knygoje taip pat pristatomos svarbiausios mokinių organizacijos, kolektyvai, konkursai, o pabaigoje pateikiama visų Lietuvos gimnazijų garbės lenta – joje pristatomi patys geriausi gimnazijų mokiniai.
„Lietuvos medicina. Pažanga ir pasiekimai“. Tai knyga, reprezentuojanti Lietuvos medicinos laimėjimus ir pagarbiai pristatanti žymiausius, labiausiai nusipelniusius ir toli už šalies ribų esančius garsius dabarties Lietuvos medicinos elito atstovus – 350 dabarties Lietuvos habilituotų daktarų ir medicinos profesorių (viename asmenyje), habilituotų daktarų ir profesorių emeritų. Leidinyje pateikiama kiekvieno mediko biografinė apybraiža, biografijos duomenys ir fotografijos, knygos gale – medicinos įmonių raida ir pasiekimai. Tarp asmenybių, patekusių į mūsų leidinius, rasite: Lietuvos mokslininkus, išradėjus, gydytojus, dėstytojus ir mokytojus, dvasininkus, kasdieniu savo darbu kuriančius Lietuvos ateitį, valstybės kūrėjus, teisininkus, politikus, pareigūnus, merus, kurių darbai ir sprendimai žymiai prisidėjo statant Lietuvos gerovės pamatus, lietuvių išeivijos atstovus, labiausiai prisidėjusius atkuriant ir stiprinant Lietuvos valstybę, verslininkus, kurie, pradėję nuo nulio, išplėtojo stiprias įmones, kuriančias visame pasaulyje vertinamą produkciją, įdarbina šimtus specialistų ir mokėdami mokesčius pildo valstybės biudžetą, menininkus, kurių kūryba žavimasi ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje, moksleivius, kurie, dar būdami tokie jauni, pasiekimais jau garsina savo mokyklų, krašto ir Lietuvos vardą, ir daugybę kitų savo darbui atsidavusių įvairių sričių profesionalų, kurių darbų rezultatais galime didžiuotis ir mėgautis visi. Visi jie – asmenybės, kuriančios istoriją. VšĮ Leidybos idėjų centras organizuoja susitikimus su šiomis asmenybėmis ir unikalių apžvalgų autoriais visoje Lietuvoje“ – rašoma leidyklos pranešime spaudai.
„Susitikimo metu molėtiškiai turėjo progą išgirsti savo krašto asmenybių istorijas, susipažinti su jų keliu į sėkmę ir dalyvauti gyvose diskusijose, kuriose galėjo gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Jaunimui, kurio ypač pasigedau, šis susitikimas galėjo būti tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka. Naudodamasis proga širdingai dėkoju visiems rėmėjams, kurie nupirko ir padovanojo šias knygas Molėtų krašto ugdymo įstaigoms ir bibliotekoms, taip prisidėdami ir prie Molėtų krašto garsinimo, ir tuo pat metu labai apgailestauju, kad šis gerumas nebuvo tinkamai įvertintas. Tikiuosi, kad kitą kartą to nebus,“ – po susitikimo su garbiais kraštiečiais sakė Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys.