Kokybiškas miegas turėtų būti kiekvieno žmogaus priimtas įprotis, nes jis užtikrina tinkamą kūno ir proto funkcionavimą ir atneša daug teigiamų veiksnių, kurie atsispindės sveiko gyvenimo kasdienybėje. Deja, daugelis žmonių vis dar kenčia diskomfortą ir nugaros skausmus ne tik prieš einant miegoti, bet ir miego metu. Daugeliu atvejų taip nutinka dėl įtemptos dienotvarkės, nepakankamos mankštos, poilsio trūkumo bei netinkamos patalynės. Dėl to kūnas negali tinkamai atsipalaiduoti, net kai miegame. Gera žinia ta, kad, tobulėjant technologijoms atsiranda kokybiška patalynė, kuri gali sukelti gilesnį miegą ir visiškai atpalaiduoti kūną.
Miegui palanki aplinka
Norint pagerinti miegą ir taip turėti geresnę gyvenimo kokybę, gera išeitis yra sunki antklodė. Kaip ji padeda miego kokybei?
Sunki antklodė subtiliu spaudimu stimuliuoja atitinkamus receptorius raumenyse ir sausgyslėse. Spaudžiant tam tikras kūno dalis, stimuliuojamas serotonino (laimės hormono) ir melanino (miego ir atsipalaidavimo hormono) kiekis, kartu mažinamas kortizolio (streso hormono) lygis. Sunki antklodė dėl savo svorio prisitaiko prie žmogaus kūno formos ir padėties. Apsigaubus sveriančia antklode, mūsų kūnas atsipalaiduoja, o mus apima saugumo ir ramybės jausmas. Todėl mūsų kūnas lengviau pereina į gilaus miego fazę ir ryte atsibundame pailsėję ir kupini energijos.
O kaip dėl pagalvės?
Tinkama galvos padėtis miego metu turi didelę įtaką kraujotakai, taigi ir smegenų aprūpinimui deguonimi. Nepakankamai deguonies prisotintos smegenys reiškia, kad atsibundame pavargę, esame labiau linkę į stresą ir sunkiau susikaupiame. Štai kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą pagalvę, kad galva, kaklas ir kraujagyslės būtų tinkamai sureguliuotos. Jūsų patogumui siūlomos vėsinančios pagalvės arba pagalvės su skirtingais kamerų užpildais vienoje pagalvėje. Tokios pagalvės prisitaiko prie mūsų galvos ir kaklo formos, kas užtikrina kokybišką miegą. Galite rinktis didelę pagalvę, kad patogiai paremtų visą stuburą, arba mažą, kad paremtų tik galvą.
Antčiužinio reikšmė miegui
Galbūt jums net neatėjo į galvą, kad problemos, susijusios su užmigimu ar pabudimu naktį, gali būti susijusios ne su kasdieniu stresu ar gyvenimo būdu, o su netinkamu čiužiniu. Naudojant čiužinį, kuris neatitinka kūno formos ir svorio, gali nukentėti raumenų atsipalaidavimas. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į idealų antčiužinį, nes kokybiškas miegas yra būtinas mūsų gerai savijautai.
Ar patalynė turi įtakos miego kokybei?
Patalynės įtaka miego kokybei taip pat susijusi su komfortu ir patogumu. Medžiaga, iš kurios pagaminta patalynė, turėtų būti pakankamai pralaidi orui, kad veiksmingai praleistų drėgmę į išorę. Todėl renkamės kvėpuojančius audinius, kad mums būtų lengviau palaikyti tinkamą kūno temperatūrą.
Nepamirškite, kad miegamojo išvaizda labai svarbi. Aksesuarai malonios liesti tekstilės pavidalu gali sukurti tobulą atmosferą. Patalynė turi sukelti mumyse ramybės jausmą. Suteikite savo kūnui poilsį ir dvasinę ramybę. Kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti kitą dieną.