Šuo laikomas žmogaus geriausias draugas, todėl dėl tikro draugo galima ir šiek tiek pasistengti. Geras globėjas parodys pagarbą savo šuniui už tarnystę, suteikdamas jam kuo pilnavertiškesnį gyvenimą. Tam, kad šuns gyvenimas būtų kuo geresnis, reikia ne tik su juo išeiti į lauką ir žaisti, bet ir rūpintis jo sveikata. Itin svarbi yra burnos higiena, dėl kurios pažeidimų gali kilti įvairių ligų bei infekcijų.
Dantų akmenis turi ir šunys
Dantų akmenys yra labiausiai paplitusi problema tarp šunų. Ji kyla dėl šuns burnos higienos nesilaikymo, kai dantys apsitraukia plonu, minkštu apnašų sluoksniu. Bėgant laikui šios apnašos tampa kietos, o ant jų viršaus pradeda formuotis naujos. Galiausiai visi šie nešvarumai sukietėja ir tampa dantų akmenimis. Dėl šios priežasties šuns burnoje pradeda kauptis įvairios bakterijos, ertmė parūgštėja, gali prasidėti dantenų uždegimas. Tam, kad taip neįvyktų reikėtų nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į veterinarą. Šunų dantų akmenų valymo kaina kiekvienoje klinikoje gali būti skirtinga. Šioje vietoje lėšų nereikėtų gailėti, juk tai jūsų keturkojo sveikata!
Kaip patikrinti šuns dantų būklę?
Tam, kad įsitikintumėte, kad pas jūsų šunį yra sveiki dantys, reikia juos reguliariai patikrinti. Šią procedūrą galite atlikti ir namuose:
- švelniai pakelkite šuns lūpą
- pradėkite apžiūrą nuo galinių dantų, nes juose pirmiausiai susidaro apnašos
- jeigu pastebėjote, kad apnašos yra jau net ant priekinių dantų, tuomet tai reiškia, kad šuns burnos higiena yra itin prasta, todėl ją suteikti reikia kuo greičiau
- jeigu jūsų šuo pradėjo itin daug seilėtis, iš burnos sklinda nemalonus kvapas, neleidžia prisiliesti prie snukučio – tai gali lemti dantenų uždegimą
Kaip prižiūrėti šunų dantis?
Sveiką šunų burnos higieną gali palaikyti sausas ir kietas maistas, skanukai turintys griovelius, guminiai žaislai. Tiesa, šios alternatyvios priemonės padeda šunų dantims ir dantenoms, tačiau nereikia pamiršti ir dantų valymo.
Jums reikės binto (marlės) ir mažinančio apnašas tirpalo. Apvyniokite bintą aplink pirštą ir ant jo užlašinkite specialų tirpalą, kuris skirtas mažinti apnašas (jį galima įsigyti veterinarijoje). Atsargiai praverkite šuns burną ir su bintu patrinkite jo dantis. Deja, šis tirpalas dažniausiai nėra mėgstamas šunų, bet pliusas toks, jog nedirgina virškinimo trakto. Šis valymo būdas padeda tik tada, kai nuolat rūpinatės šuns burnos higiena. Atsiradus dantų akmenims, jokie tirpalai jau nepadės.
Jums reikės specialaus dantų šepetėlio ir pastos. Šis būdas yra priimtinas tiems, kurie nuo pat mažumės pratino šunį prie šios procedūros. Žinoma, galima mėginti ir tiems šunims, kurie yra paklusnūs ir nebijo patirti diskomfortą. Specialų dantų šepetėlį ir pastą galite įsigyti veterinarijoje (negalima naudoti žmonių higienos priemonių, nes jos tik gali pažeisti šuns dantų būklę!). Šuns dantų šepetėliai būna dviejų rūšių: panašūs į žmonių naudojamus arba užmaunami ant pirštų. Tam, kad procedūra būtų sklandi, dantis valykite švelniai ir sukamaisiais judesiais pašalinkite nešvarumus iš šuns nasrų.