Svorių kilnojimas gali padėti padailinti kūno linijas ir sustiprinti raumenis. Tam puikiai tinka hanteliai arba štanga, tačiau gana dažnai kyla klausimas, kuris šių pasirinkimų gali būti palankesnis. Taigi, aptarkime pagrindinius svorių kilnojimo treniruočių skirtumus.
Balanso treniruotė
Svorių kilnojimui ypatingai svarbi pakankamai gerai išvystyta pusiausvyra. Niekam ne paslaptis, kad daugelis mūsų yra nesimetriško stiprumo: kairė arba dešinė kūno pusė įprastai yra stipresnė už kitą. Būtent todėl tam tikrais atvejais yra naudingos treniruotės su hanteliais, kurios padeda pasiekti stiprumo simetriją. Naudodami hantelius galite susitelkti į vieną konkrečią kūno dalį, o naudojant štangą negalima to padaryti.
Susitelkimas
Treniruotės su svarmenimis reikalauja ypatingos dėmesio koncentracijos. Kilnojant štangas būtina pasirūpinti, kad pratimas būtų atliekamas taisyklingai, nes priešingu atveju galite pakenkti stuburui. Sporto treneriai rekomenduoja pradėti kilnoti štangas tik tada, kai jau galite atlikti tam tikrus taisyklingus pratimus su savo kūno svoriu (pavyzdžiui, gebate atlikti 20 taisyklingų atsispaudimų).
Saugumas
Sporto metu visada svarbu laikytis saugumo. Atliekant tam tikrus pratimus yra saugiau naudoti hantelius: pavyzdžiui, jei atlikdami „Step-up“ pratimą prarastumėte koordinaciją, hantelius galėsite tiesiog išmesti iš rankų, ir nieko baisaus nenutiks, tačiau tuomet, jei rankose laikysite štangą, viskas gali būti ne taip paprasta. Jei sportuojate be trenerio, pirmiausia išbandykite hantelius, o lankydamiesi sporto salėje taip pat galite sportuoti ir su štangomis.
Rezultatai
Ir štanga, ir hanteliai gali būti naudojami įvairių pratimų atlikimui. Hanteliai įprastai yra fiksuoto svorio, o štangos svorį galima padidinti, todėl tai ypač naudinga tada, kuomet siekiama palaipsniui sunkinti treniruotes. Nesvarbu, ką nuspręsite pasirinkti, – hantelius ar štangą, bet kuriuo atveju naudinga kreiptis į profesionalų trenerį, kuris sudarys būtent jums skirtą sporto programą.