Vienas iš svarbiausių efektyviai veikiančio išmaniojo telefono aspektų – ilgai laikanti baterija. Nors ir dauguma išmaniųjų įrenginių vartotojų rūpinasi jo priežiūra, tačiau dažnai pamiršta apie baterijos tausojimą. Pasirūpinti baterijos ilgaamžiškumu galima tinkamai optimizuojant sistemos funkcijas, taisyklingai krauti telefoną bei tinkamai tvarkyti programėles, kurios neigiamai veikia išmaniojo akumuliatorių.
Kada reikia krauti telefoną?
Nuolat pilnai įkraunant ir iškraunant išmaniojo telefono bateriją yra tik trumpinamas jos gyvavimo laikotarpis. Tam, kad įkrauti akumuliatorių iki 100 procentų užtenka tik vieną kartą per mėnesį, o likusius sykius geriau net neviršyti 80 procentų ribos bei neleisti išmaniajam išsikrauti žemiau 30 procentų.
Išmaniojo nerekomenduojama krauti per visą naktį, nes reguliarus įkrovimas iki 100 procentų tik padidina tikimybę, baterijai susidėvėti greičiau. Be to, tai neigiamai veikia išmaniojo stabilumą ir gali sukelti įvairius operacinės sistemos sutrikimus. Palaikant baterijos įkrovą tarp 30 – 80 procentų, išmanųjį telefoną krausite trumpiau ir dažniau, tačiau tai padės apsaugoti bateriją bei ji tarnaus ilgiau. Šiuolaikiniai priedai telefonams yra puikus sprendimas norint išsaugoti efektyvų baterijos veikimo laiką – išorinės baterijos padeda ne tik įkrauti telefoną jam reikiamu laiku, bet ir nuotoliniu būdu, tiesiogiai pasiekia baterijos įkrovimo stotelę.
Kas padeda taupyti išmaniojo telefono bateriją?
Sutaupyti energiją baterijoje galite išjungę „Bluetooth“ ar Wi-Fi ryšį, kai jis jums nėra būtinas. Tarkime, jeigu nenaudojate belaidžių ausinių ar išmaniojo laikrodžio, išjunkite „Bluetooth“ ryšį. Kai įvairūs ryšiai yra įjungti, tačiau prie nieko nėra prisijungę, išmanusis telefonas nuolat nuskaito aplinką bei ieško naujų „Bluetooth“ ar Wi-Fi ryšiu. Ši nuolatinė paieška tik apkrauna bateriją ir trumpina jos veikimo laiką.
Išmaniojo telefono bateriją sekina ir įjungti GPS vietos nustatymai, todėl išjunkite jį tose programėlėse, kuriose jums jo nereikia.
Kaip sutaupyti energijos išmaniajame telefone?
Beveik visi naujieji išmanieji telefonai pasižymi OLED tipo ekranais, kurie yra žymiai labiau kontrastingesni ir švieseni nei senosios technologijos LCD ekranai. OLED ekranai sunaudoja žymiai mažiau energijos nei LCD, o norint papildomai prailginti išmaniųjų telefonų su OLED ekranu baterijos veikimo laiką, papildomai galite įjungti tamsųjį režimą – Dark Mode.
Priešingai nei LCD, OLED ekranuose pasižymi kiekvieno pikselio švietimas atskirai. Jeigu pikselis yra juodos spalvos, o jo apšviesti nereikia, tai reiškia, kad juodi pikseliai nenaudoja energijos. Tarkime, atlikus tamsaus režimo testą, pastebėta, kad „iPhone XS Max“ išmanieji telefonai, kuriuose naudojamas tamsus režimas, gali sutaupyti net nuo 5 iki 30 procentų energijos. Tiesa, viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus atskirų įpročių naudojantis išmaniuoju telefonu. Be to, įjungę tamsųjį režimą, apsaugosite savo akis nuo pervargimo, o tai apsaugos ne tik jūsų išmaniojo bateriją, bet ir jūsų sveikatą!