Ekologines iniciatyvas palaikantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įsitikinę, jog azartas svarbus ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir aplinkosaugos projektuose. Kartu su LKL sezonu prasidėjęs ir užsibaigęs projektas „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ skatino tarpusavyje konkuruoti net 80 mokyklų. Kiek moksleiviams pavyks surinkti elektronikos atliekų, iš kelionės į treniruotes susilažino žalgiriečiai Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.
„Visą savaitę Paulių teks vežioti į treniruotes ir iš jų. Taip jau susiklostė, kad pralošiau lažybas, – juokėsi A. Milaknis, atskleidęs, jog dar mokyklinio projekto pradžioje su kolega susilažino, kiek moksleiviams pavyks surinkti elektronikos atliekų. – Koks tai gali būti skaičius, negalėjau įsivaizduoti, tad teko pasikliauti nuojauta, kiek gali sverti senų elektronikos prietaisų krūva.“
25 tonos – beveik tris kartus daugiau nei spėjo žalgirietis A. Milaknis – tiek elektronikos atliekų ir baterijų surinko visos Lietuvos moksleiviai. Lažybas laimėjęs P. Jankūnas buvo arčiau tikrojo rezultato: jis spėjo, jog moksleiviai surinks 15 tonų elektronikos atliekų. „Savaitė be automobilio – būdas prisidėti prie ekologijos mažinant oro taršą. Jei būčiau pralaimėjęs, būčiau sutikęs eiti ir pėsčiomis“, – sakė P. Jankūnas.
Prilygsta 16-ikai lengvųjų automobilių
Gegužės 19 d. į Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ susitikimą palaikyti mėgstamos krepšinio komandos susirinko 1050 moksleivių, kurie tarp savo regiono mokyklų surinko daugiausiai baterijų bei mobiliųjų telefonų. Trečiojo Elektronikos platintojų asociacijos (EEPA) inicijuojamo projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ etapo metu moksleiviai surinko 697,92 kilogramus senų baterijų ir nebenaudojamų telefonų.
Pasibaigus paskutiniajam projekto etapui, suskaičiuoti galutiniai rezultatai. Viso moksleiviai surinko 25 tonas elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų. Kad būtų lengviau susidaryti vaizdą, kaip atrodo toks kiekis elektronikos atliekų, tereikia įsivaizduoti 16-ikos vidutiniškai sveriančių automobilių grandinę. Tarp moksleivių surinktų elektroninių atliekų buvo daugybė šaldytuvų, televizorių, kompiuterių, mikrobangų krosnelių ir kitų prietaisų.
„Jau ne pirmus metus organizuojamas projektas įtraukia vis daugiau mokyklų. Susitikimas su krepšininkais, galimybė pabendrauti, užduoti savo klausimus ir pasidaryti selfie moksleiviams suteikia dar didesnės motyvacijos ir azarto taip pat, kaip krepšininkus užveda juos palaikyti atvykstančių sirgalių skanduotės. Projekto sėkmė tik parodo, jog moksleiviai noriai dalyvauja tokiose iniciatyvose, tad projektas nuo rudens startuos jau trečiąjį sezoną“, – kalbėjo projektą organizuojančios EPA vadovas Mantas Varaška.
Geriausiai viso projekto metu pasirodžiusios Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleiviai, surinkę daugiau nei 3 tonas elektronikos atliekų, turės galimybę pasikviesti žalgiriečius į savo mokyklą. Už didelius pasiekimus aplinkosauginiame projekte „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ apdovanotos Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija, Vainuto gimnazija, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija, Kelmės Jono Graičiūno gimnazija, Tauragės r. Žygaičių gimnazija, Mažeikių Gabijos gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija ir Vilniaus Gerosios Vilties vidurinė mokykla.