Gegužės 4 d. Videniškiuose įvyko Palaimintojo Mykolo Giedraičio 590-ųjų gimimo ir 530-ųjų mirties metinių paminėjimas ir iškilmingas Videniškių vienuolyno ir jo muziejaus atidarymas.
Šventė pradėta šv. Mišiomis, kurias Palaimintojo Mykolo Giedraičio garbei aukojo Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras mons. teol. dr. Algirdas Jurevičius. Po šventų mišių žodį tarė ne vienas garbingas iškilmių svečias: kunigaikščių Giedraičių giminės atstovė Rosy Giedroyc atvykusi iš Anglijos, Karalienės Jadvygos ordino vienuolė sesuo Adelaida atvykusi iš Krokuvos, Palaimintojo Mykolo Giedraičio istorijos tyrinėtojai: prof. Aldona Prašmantaitė, prof. Laima Šinkūnaitė, dr. Asta Giniūnienė, LR Seimo narys Valentinas Stundys, Molėtų r. savivaldybės meras Stasys Žvinys. Palaimintojo Mykolo Giedraičio 530-ųjų mirties metinių minėjimą baigė dviejų operos solisčių molėtiškių – Reginos Šilinskaitės ir Vaidos Genytės – surengtas klasikinės muzikos koncertas.
Po to renginio dalyviai persikėlė į iškilmingą Videniškių vienuolyno ir jo muziejaus atidarymą. Čia svečiai turėjo galimybę sudalyvauti improvizuotoje ekskursijoje po kuriamą Videniškių vienuolyno muziejų ir savo akimis pamatyti kaip Molėtų muziejininkai jau lieja kvapnias vaškines žvakes į ką tik pagamintas silikonines skulptūrines formas, savomis rankomis nulieti žvakę, sudalyvauti komunikatų kepimo edukacijoje ar įsigyti specialiai šiai šventei jau iškeptų.
Simboliška, kad į vienuolyną tądien buvo sugrįžtama ir su knyga. Muziejaus darbuotoja Tereza Šakienė pristatė specialiai tai progai išleistą istorikės Arimetos Vojevodskaitės knygą „Iš kunigaikščių Giedraičių istorijos (Istorinis pasakojimas apie Videniškius)“. Istorikė A. Vojevodskaitė visą gyvenimą tyrinėja Videniškius bei kunigaikščių Giedraičių giminę, o ši knyga visų tų tyrinėjimų rezultatas ir pati gražiausia dovana šiam Palaimintojo Mykolo Giedraičio jubiliejui.
Videniškiai – kunigaikščių Giedraičių giminės tėvonija, turinti gilias istorines ir kultūrines šaknis. Tai liudija Liesėnų-Bendrių piliakalnis, kuriame stovėjo kunigaikščių Giedraičių giminės pilis, Baltadvario bastioninės pilies liekanos, renesansinė šv. Lauryno bažnyčia ir Martyno Marcelijaus Giedraičio pastangomis pastatytas reprezentacinis XVII–XVIII a. pr. regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas žymiausio kunigaikščių Giedraičių giminės atstovo Palaimintojo Mykolo Giedraičio garbei. Šiame pastate buvo Regulinių atgailos kanauninkų, Lietuvoje vadintų Baltaisiais augustinais, ordino centras, kitų valstybių reguliniai atgailos kanauninkai buvo valdomi iš Videniškių, vienuolyne yra išlikusios 8 portretinės vienuolyno valdytojų – infulatų – freskos. Atgailos kanauninkų vienuolyno ansamblis – nacionalinio reikšmingumo kultūros paveldo objektas, retas renesanso ir baroko sandūros pavyzdys, turintis vertingų architektūrinių, istorinių, dailės, archeologinių, memorialinių ir sakralinių savybių – prisikelia antram gyvenimui. Jame veiks Molėtų krašto muziejaus padalinys – Videniškių vienuolyno muziejus.
Violeta Žalalienė