Keraminės plytelės jau žinomos iš pačių seniausių laikų. Tobulėjant statybų rinkai ir interjero dizainui, po truputį atsirado ir kitų rūšių, kurios gali papuošti namus. Įvairūs ornamentai ir raštai suteikia namams unikalumo, o kokybė – tvarumo. Tam, kad būtų galima išsirinkti tinkamiausias plyteles, kurios derėtų namų dizaine, vertėtų sužinoti apie jų skirtingas rūšis.
Terakotos, akmens masės ir keraminės plytelės
Terakotos plytelės yra gaminamos iš supresuoto arba rankomis suformuoto molio, ir yra išdeginamos žemesnėje temperatūroje. Šios plytelės yra panašios į skalūnines, tik tektoninės yra su didesnėmis poromis. Terakotos plytelės dažniausiai būna daugiakampių arba kvadratų formų, o tikrasis žavesys slypi spalvų margume. Norint atnaujinti poringas terakotos plyteles, tai galima padaryti įtrinant sėmenų aliejų arba vašką.
Akmens masės plytelės yra mėgstamos tuo, kad yra nebrangios, tačiau kokybiškos. Jos yra gaminamos iš presuoto arba rankomis formuoto molio, kuris yra išdegintas aukštoje temperatūroje bei aptraukiančios matine stiklo plevele. Šio tipo plytelės yra ilgaamžės, atsparios trinčiai ir vandeniui. Deja, spalvų paletė yra ganėtinai skurdi, galima rinktis iš raudonos, rudos ir tamsiai geltonos (rečiau iš juodos ir baltos). Akmens masės plytelėmis išklotos grindys yra plaunamos šiltu vandeniu ir silpnu valikliu. Pačius griovelius tarp plytelių galima išvalyti su geriamosios sodos bei baliklio košele, kuri yra užtepama su dantų šepetuku ir paliekama kelioms minutėms įsigerti (vėliau nuplaunama su vandeniu ir kempine).
Keraminės plytelės yra pačios populiariausios, nes turi visokiausių formų bei spalvų. Jos yra gaminamos iš presuotų molio dulkių ir deginamos aukštoje temperatūroje. Šios plytelės yra ypatingai atsparios drėgmei, todėl puikiai tinka vonios kambariams. Pačios grindų plytelės yra neglazūruotos, nes padengtos glazūra tampa labai slidžios, nes pasižymi šiurkščiu paviršiumi. Keraminės plytelės yra puošiamos įvairiausias ornamentais ir raštais. Dėka įmaišomų oksidų, keraminės plytelės pasižymi tokiu plačiu spalvų spektru. Šios plytelės yra ganėtinai plonos, todėl jas lengva klijuoti.
Lenkiškos plytelės, tiksliau jų asortimente, galima rasti visų šių rūšių plytelių, kurios yra pagamintos pagal aukštą klasę ir yra ilgaamžės!
Mozaikinės ir kalkakmenio plytelės
Mozaikinės plytelės yra skirtos tiems, kam norisi namuose sukurti unikalų vaizdą. Jos yra mažos, vienos spalvos, išpjautos iš stiklo, spalvoto akmens, marmuro ar keramikos plytelės. Tam, kad jas būtų lengviau klijuoti, jos yra pritvirtintos ant specialios medžiagos pagrindo, kuris klojamas ant klijų, o patys tarpai – užglaistomi. Mozaikinės plytelės, kurios yra skirtos grindims ir sienoms skiriasi storiu.
Kalkakmenio plytelės yra atsiradusios iš nuosėdinių uolienų, kurie yra susiformavę šiltųjų jūrų dugne iš kriauklių ir koralų sąnašų. Šių plytelių paviršius įvairuoja nuo baltogrūdėto iki marginto įstrigusių fosilijų liekanų, nuo tamsiai mėlynos iki žalios. Šių plytelių paviršius gali būti tiek idealiai nublizgintas, tiek labai šiurkštus. Kalkamenis yra labai porėtas, todėl itin lengvai sugeria nešvarumus (jį reikia sandarinti).
Skalūno ir marmuro plytelės
Molio skalūnas gamybos metu skyla sluoksniais, todėl jas tampa žymiai lengviau kloti nei kitų rūšių plyteles. Pats skaldytas skalūnas atrodo labai šiurkštus ir grubus, bet paperka savo natūralumu. Jo pradinė spalva yra melsvai pilka su tam tikru sidabrišku blizgesiu. Labiausiai jas tinka naudoti kaimiško stiliaus virtuvėse, koridoriuose bei kitose patalpose, kuriose būtinas ilgaamžiškumas.
Marmuro plyteles lengva atskirti dėl turimų gelsvų dryžių. Tokio tipo plytelės namams suteikia nepaprastos prabangos jausmą. Svarbu įsidėmėti tai, kad jų negalima valyti su jokiais šveičiamaisiais valikliais bei šepečiais. Šias plyteles pakanka išplauti šiltu vandeniu ir silpnu valikliu.