Vakar Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetu surengė XVIII mokslinę konferenciją „Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste“.
Šia konferencija atveriama nauja tyrinėjimo erdvė, skirta pažinti Aukštaitijos regiono knygos kultūros istoriją, atsiskleidžiančią egodokumentinėje raštijoje.
„Egodokumentika – tai istorija, tačiau ne tik faktai ir skaičiai. Tai istorija, atskleidžiama per asmenines patirtis, per subjektyvių vertinimų, išgyvenimų ir sampratų prizmę. Džiaugiuosi, kad šiandien konferencijoje turime galimybę išgirsti įdomius ir kompetetingus pranešimus, aptariančius egodokumentikos specifiką ir platų jos spektrą. Dėkoju atvykusiems pranešėjams ir sveikinu visus, susirinkusius juos išgirsti“, – konferencijos atidaryme sakė miesto meras Rytis Račkauskas.
Konferencijos pranešimuose aptariami teoriniai regioninės knygos kultūros tyrimai, egodokumentika asmenų archyvuose, Aukštaitijos egodokumentika atminties institucijų asmenų fonduose, Aukštaitijos regiono knygos kultūros istorijos ir jos dalyvių egodokumentai, palikimas kraštiečių asmeninių bibliotekų rinkiniuose, kraštiečių egodokumentikos telkiniai išeivijoje, kasdienybės atspindžiai egodokumentikoje.
Temas atskleis šešiolika šalies universitetų, muziejų, bibliotekų, paveldo institucijų tyrinėtojų ir mokslininkų. Konferencija rengiama bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutu.
Konferencijos rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Panevėžio miesto savivaldybė.
Komunikacijos skyriaus ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.