Panevėžyje vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) organizuojamas tarptautinis forumas „The International Forum on Innovative Technologies and Management for Sustainability – 2016“. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys Panevėžyje, subūręs įvairių sričių mokslininkus, verslo ir valdžios atstovus.
Forumo tikslas – skatinti mokslininkų ir praktikų dalijimąsi žiniomis, patirtimi, kurios buvo įgytos atliekant teorinius bei praktinius tyrimus įvairiose technologinių ir socialinių mokslų srityse.
Plenariniame posėdyje konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Aleksas Varna, KTU PTVF dekanė prof. dr. Daiva Žostautienė, , UAB „Metalistas LT“ vadovas, Panevėžio pramonininkų asociacijos prezidentas Mantas Gudas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimondas Petrauskas.
Posėdyje pranešimą skaitė Széchenyi István universiteto bei Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto profesorius dr. Laszlo T. Koczy. Svečias iš Vengrijos susirinkusius supažindino su tyrimų rezultatais, gautais analizuojant neraiškiuosius kognityvinius žemėlapius, kurie pasitelkiami modeliuoti vadybines sistemas. KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Atviros prieigos valdymo skyriaus vadovas dr. Kęstutis Morkūnas dalinosi įžvalgomis apie verslo ir mokslo organizacijų bendradarbiavimo galimybes, pristatė naujausius sėkmingus verslo bei mokslo partnerystės pavyzdžius. AB „Amilina“ valdybos pirmininkas dr. Danas Tvarijonavičius kalbėjo apie pramoninių biotechnologijų raidą pasaulyje bei perspektyvas Lietuvoje. Lietuvos verslininkas ir visuomenės veikėjas dr. Vladas Lašas skaitė pranešimą apie įvairiausius apdovanojimus, skatinančius konkuruoti ir kurti inovacijas.
Po plenarinio posėdžio mokslininkai iš Lenkijos, Turkijos, Vengrijos, Vokietijos ir kitų šalių skaitė pranešimus ir diskutavo dviejose konferencijose. Diskutuota apie intelektualias technologijas logistikoje, transporte ir mechatronikos sistemose, karines technologijas, robotiką, verslo ir vadybos tendencijas besikeičiančioje aplinkoje, šiuolaikinius marketingo aspektus, finansų ir ekonomikos iššūkius bei galimybes regionų ir globaliame kontekste, žinių vadybą, organizacinis mokymąsi ir kt.
Antrą forumo dieną dalyviai rinkosi į Panevėžio mokslų ir technologijų parką, kuriame vyko „Idėjų savaitgalis“. Planuojama, kad kitas tarptautinis forumas, subursiantis Panevėžyje įvairių sričių mokslininkus ir verslininkus, įvyks po dviejų metų.
Parengė Ryšių su visuomene skyrius