Ne vieną eglę papuošė, o dvi dešimtis! Apie švenčių laukimą paskelbė ne kelių minučių fejerverkais, o trijų dienų renginių maratonu – taip šiemet Kupiškyje pradėtas šventinis metų laikotarpis.
O gražiausia, kad įžiebiant kalėdinę eglę miesto aikštėje pavakarę pasnigo, širdy palengvėjo, nušvito viskas aplinkui. Mažesnių originalių eglučių iš įvairiausių medžiagų, konstrukcijų ir formų privežė miesto ir kaimo kultūros ir švietimo įstaigos, kaimo bendruomenės. Dabar mieste stovi visas puošnus eglynas.
Savaitgalį miestelėnai ir jų svečiai vėl kilo iš namų ir ėjo į mugę, į savųjų meno kolektyvų koncertą aikštėn prie eglučių. Miesto kultūros centre įsikūrė kalėdinių idėjų dirbtuvių dalyviai ir blusų turgus. Ne naujiena blusturgis, šią idėją miestan prieš kelerius metus parvežė kupiškėnas Paulius Briedis, bet vis dar neįprasta čionykščiams nešti savo daiktus mainytis, keistis, pasakoti ir bendrauti be skubos su atėjusiaisiais drauge pasibūti.
Aksesuarai namų šventinei puošybai, ištraukti iš senų skrynių ir pačių padaryti, senos knygos ir seni arbatos puodeliai, niekur nematytas vandens laikrodis, saldūs kepiniai, kalėdiniai meduoliukai, senoviniai ir dabar madingi siuvinėti atvirukai, seni eglutės žaisliukai ir dar visokių įdomybių buvo sunešta mugėn.
„Vokiečių gamybos, amerikietiški, čekiški, japoniški eglučių papuošalai, sovietmečio seniai šalčiai ir įvairios figūrėlės, apsitrynę viščiukai be skiauteryčių, meškutės, pelėdos… Seniausi yra čekiški, apie šimto metų, labai saugau, tų nemainau, neparduodu, tik parodyti atnešiau“, – sakė Solveiga Puišienė, atsargiai imdama iš dėžučių savo kolekcijos brangenybes.
Ji, surinkusi apie du tūkstančius įvairių kalėdinių žaisliukų, brangina juos, nes visi skirtingais keliais ir su savomis istorijomis pas ją atkeliavę. Mėgsta ir pati žaisliukus gaminti, domisi informacija, perka katalogus, bendrauja su kolekcininkais. Kalėdinių idėjų dirbtuvės ir blusų turgus yra puiki proga parodyti žmonėms savo pomėgį, pasidalyti patirtimi ir susirasti naujų bičiulių.
Miesto kultūros bendruomenės ir savanorių surengtoje popietėje skambėjo gyvai atliekamos dainos, veikė gyvoji biblioteka, kai kurie smalsuoliai mokėsi gaminti žaisliukus, daryti tatuiruotes, karpė, siuvo, klijavo, kai kurie vaišinosi arbata, šnekučiavosi. Nuo šio savaitgalio Kalėdoms durys atvertos…
Virginija JUŠKIENĖ, „ŪP“ korespondentė