Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ lapkričio 12 dieną visiems miesto vaikams padovanojo šventę. Muzikinio teatro patalpose vykusiame renginyje dalyvavo ne tik mažieji panevėžiečiai, bet ir jų mokytojai, tėvai, seneliai.
Šventę atidarė į septynių nykštukų ir snieguolės personažus įsikūniję „Šaltinio“ progimnazijos antrokai kartu su vadove S. Varanauskiene bei pasakų fėja persirengusia bibliotekos vedėja A. Bratkauskiene.
Renginio programoje aktyviai dalyvavo ir savo išradingumu stebino miesto vaikai: koncertavo, muzikavo, šoko, vaidino. Geros nuotaikos ir smagių pasirodymų nepritrūkome visą dieną. Šventės herojai, padedami savo mokytojų įkūnijo įvairių pasakų veikėjus. Štai lopšelio-darželio „Aušra“ auklėtiniai (vad. R. Jonelytė ir J. Petrulienė) šiai progai itin atsakingai ruošęsi, daug repetavę, atliko etnografinę muzikinę kompoziciją „Seku seku pasaką“, kurioje išvydome gerai pažįstamus personažus – vištytę, gaidelį, kiaulę, ožką, lazdyną, tik kažkodėl vilku niekas nenorėjo būti… Tuo tarpu, „Žemynos“ progimnazijos pradinukai (vad. V. Augutavičienė) paruošė H. K. Anderseno pasakos „Coliukė“ inscenizaciją. Dar vieną meninę kompoziciją – „Už keturių spyglių…“ parengė „Ąžuolo“ progimnazijos pradinukai (vad. L. Palionienė, L. Špokauskienė, V. Glebavičienė).
Susirinkusiuosius šokiais džiugino „Ąžuolo“ progimnazijos kolektyvai – „Boružėlės“ (vad. V. Merkienė) bei jaunuolių liaudiškų šokių grupė (vad. V. Murauskas). Per pertrauką žiūrovus linksmino Muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras (vad. J. ir V. Klišiai).
Vaikų laukė susitikimas su žurnaliste, 7 knygų vaikams autore Virginija Genienė, pasivadinusia Virginos Šukytės slapyvardžiu. Visi klausėsi rašytojos pasakojamų istorijų, atsakinėjo ir patys uždavinėjo klausimus. „Pasakos, kaip ir vitaminai, padeda vaikams augti“ – teigė viešnia, kvietusi visus drauge pafantazuoti ir sukurti laimingą pabaigą istorijai apie zoologijos sode pasiklydusį berniuką.
Dar vienas renginio svečias – animatorius, režisierius, prodiuseris – Valentas Aškinis. Susirinkusiems jis pristatė kartu su animacijos meistrais iš Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo, Danijos, Belgijos, Rusijos, net Filipinų ir Indijos kurtą animacinį filmą „Aukso žirgas“.
„Animacinio filmo kūrybinė komanda buvo didelė – apie 300 žmonių. Jie net 6 metus piešė ir kūrė daugiau nei 30 000 atskirų kadrų, kurie sudaro pusantros valandos trunkančią istoriją apie princesę Saulę, septyneriems metams įkalintą stiklo karste. Daugybė drąsuolių bando išgelbėti princesę, bet niekam to padaryti nepavyksta. Prasideda nuotykiai“ – pasakojo svečias. Filmo istorijai išskirtinumo suteikia ir tai, kad pasakojimas paremtas J. Rainio pjesės tekstais ir senosiomis baltų pasakomis, o kai kurie personažai, jų išvaizda įkvėpti tikrų Lietuvos istorijos asmenybių.
Susirinkusieji galėjo pamatyti vadinamąjį filmo treilerį ir trumpą ištrauką.
Vėliau V. Aškinis iš arčiau supažindino su neįprastu aparatu, prikeliančiu piešinius gyvenimui. Tai vienas seniausių optinių „žaislų“, kadrinės animacijos demonstravimo išradimas – praksinoskopas. Stebėdami į praksinoskopą įdėtą juostelę, vaikai galėjo pasukti rankenėlę ir pasižiūrėti trumpus filmukus senoviniu būdu.
Šventės eigoje buvo apibendrinti skelbto konkurso „Nupyniau pynimėlį“, kuriame dalyvavo virš pusantro šimto darbų, rezultatai, paskelbti laureatai, taip pat apdovanoti aktyviausi bibliotekos skaitytojai.
Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ kolektyvo vardu, dėkojame žiūrovams, dalyviams, juos rengusiems pedagogams. Taip pat renginio talkininkams – šventės režisierei „Šaltinio“ progimnazijos mokytojai S. Varanauskienei, scenos dekoratorei, „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojai D. Baubonienei bei Dembavos progimnazijos mokytojai K. Rapševičienei su mokiniais, pagaminusiems atvirukus nugalėtojams.
Miesto vaikų šventė „Kur takelis pasuka, rasi gražią pasaką“ – tai baigiamasis Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuoto projekto „Etno ir aš“ renginys.
Indrė Lašinytė