2016 m. rugpjūčio 24-26 d. „Artis Centrum Hotels“ Vilniuje įvyko tarptautinis kontaktinis seminaras „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“. Jame dalyvavo 83 mokytojai iš visos Lietuvos ir 17 iš kitų šalių, kuriuose yra lietuviškos mokyklos.
Vienas iš seminaro tikslų – skatinti Lietuvos mokytojus, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų, bendradarbiauti, kuriant nacionalinius „eTwinning“ projektus, taip plėtojant tautiškumo idėją tarptautiškumo kontekste. Dar vienas svarbus tikslas – apdovanoti nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertintus mokytojus, vykdžiusius „eTwinning“ projektus 2015-2016 mokslo metais.
Šio seminaro metu buvo malonu sutikti lietuvius mokytojus, mokančius įvairaus amžiaus vaikus Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, JAV, Islandijoje, Austrijoje, Belgijoje ir Ispanijoje. Mokytojai iš Lietuvos turėjo galimybę užmegzti kontaktus būsimiems nacionaliniams projektams vykdyti su partneriais iš užsienio. Tuo pačiu projektus buvo galima iškart užregistruoti seminaro metu. Taip pat buvo galimybė praktiškai išbandyti sužaidybinimo metodą ir mobiliesiems įrenginiams skirtas edukacines programėles, išmokti planuoti projekto veiklas ir numatyti rezultatų sklaidą, taip pat sužinoti darbo elektroninėje erdvėje su mokiniais saugumo taisykles.
Dar viena smagi šio seminaro dalis – mokytojų apdovanojimai už kokybiškai vykdytus projektus. Nacionaliniais kokybės ženkleliais buvo apdovanoti mokytojai iš visos šalies. Šiais metais iš Panevėžio apskrities regiono buvo atrinktos dviejų mokymo įstaigų projektai, abi jos iš Rokiškio rajono. Tai Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“ mokytoja Albina Kasparienė ir Pandėlio gimnazijos mokytoja Larisa Tichonova. A.Kasparienė vykdė projektus anglų kalba, dalyvavo 6–7 m. vaikai. L.Tichonova vykdė projektus lietuvių, rusų, anglų kalbomis. Pandėlio gimnazijos projektuose dalyvavo 7-10 klasių mokiniai, kurie vykdė veiklas dailės, pilietiškumo, informacinių technologijų, rusų ir anglų kalbos pamokose.
Abi mokytojos teigė, kad ,,eTwinning“ projektai suteikia mokiniams ir mokytojams daug galimybių. Tokiuose projektuose dalyvauja mokyklos iš visos Europos, todėl mokiniai gali susipažinti su daugeliu kultūrų ir pristatyti savąją. ,,eTwinning“ projektai – tai galimybė mokytis įvairių dalykų neišėjus iš klasės, dalyvauti konkursuose bei stovyklose. Jie suteikia mokiniams galimybę panaudoti įgytas žinias per aktyvų dalyvavimą, tyrinėti bei eksperimentuoti, lavinti kalbėjimo užsienio kalba įgūdžius. Mokytojui taip pat yra kuo pasidžiaugti. Mokytojui suteikiama saugi erdvė darbui, laisvė pasirenkant darbo metodus bei įrankius, plačios profesinio tobulėjimo galimybės. Šie projektai suteikia ir pripažinimo džiaugsmą. Renginys „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“ būtent tai ir pademonstravo. Mokytojai, sukūrę kokybiškus projektus, buvo iškilmingai pasveikinti Švietimo mainų paramos fondo atstovų.
Nacionaliniais kokybės ženkleliais apdovanojami tik tie projektai, kurie atitinka kelis kriterijus ir demonstruoja meistriškumą šiose srityse: pedagoginis novatoriškumas, integracija į ugdymo turinį, bendravimas ir mainai tarp mokyklų partnerių, mokyklų partnerių bendradarbiavimas, technologijų taikymas bei rezultatai, poveikis ugdytiniams.
Projektai, kurie gavo nacionalinius kokybės ženklelius, patenka į kasmetinio nacionalinio konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ atranką. Tad lauksime dar geresnių žinių…
Larisa Tichonova,
Rokiškio rajono
Pandėlio gimnazijos mokytoja