Kovo 1 d. mieste įsigalioja tvarka, pagal kurią pasibaigus prekybos (paslaugų teikimo) leidimo galiojimui mieste bus šalinami laikini šios paskirties statiniai (kioskai, paviljonai) ar jų liekanos.
„Mūsų galvos skausmas – daug metų miestą darkantys apleisti, netvarkingi, nenaudojami kioskai. Dėl jų skundžiasi miesto tvarka ir įvaizdžiu susirūpinę gyventojai, priekaištauja verslininkai. Kita vertus, miestas ruošiasi įsisavinti 2014-2020 m. ES investicijas, norime atnaujinti miesto centrą – pavyzdžiui, autobusų stotį su prieigomis. Tam, kad pasiektume optimalių rezultatų, vėlgi trukdo seni, aplūžę, aprašinėti, surūdiję kioskai. Dabar, kai pritarė Savivaldybės taryba, turime teisinį mechanizmą, pagal kurį tokius statinius šalinsime“, – sako Savivaldybės mero pavaduotojas Ramūnas Vyžintas.
Informaciją apie netvarkingus, nenaudojamus, apleistus kioskus, paviljonus ir pan., jų liekanas rinks bei fiksuos Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius. Jei jie įregistruoti Registrų centre, savininkai bus raginami susitvarkyti, jei ne – taikomos administracinio poveikio priemonės (nuo įspėjimo iki baudų).
Jei statinys neregistruotas, savininkas (naudotojas) nežinomas, viešojoje erdvėje (Savivaldybės interneto svetainėje ir vietos spaudoje) bus skelbiama informacija apie tai, kad per 30 dienų savininkui (naudotojui) nepašalinus objekto ar jo liekanų per 30 kalendorinių dienų, Savivaldybė kreipsis į teismą dėl nugriovimo. To nepadarius, darbo imsis Savivaldybė, o lėšos (jei bus galimybė) išieškomos iš savininko ar naudotojo.
Tokiu atveju, jei pasibaigė prekybos (paslaugų teikimo) laikas, savininkas savo lėšomis nugriauti/pašalinti kioską ar paviljoną privalės per 6 mėnesius. Jei teritorijoje Savivaldybė vykdys ES finansuojamą projektą, šis terminas trumpėja iki 30 kalendorinių dienų. To nepadarius Savivaldybė kreipsis į teismą, o griovimo išlaidos išieškos iš savininko.