Valensijoje (Ispanija) 100 km pėsčiomis nuėjusios panevėžietės Ugnė Gabrėnaitė ir Greta Dapšauskaitė neketina sustoti. Sėkmingas žygis – tik viena iš merginų suplanuotų veiklų siekiant gauti aukščiausią Edinburgo hercogo apdovanojimų programos įvertinimą – aukso ženklelį.
Ugnė (19 m.) ir Greta (23 m.) Edinburgo hercogo apdovanojimų programoje pradėjo dalyvauti dar mokydamosi Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje. Padedamos mokytojų įvykdė visas užduotis bronzos ir sidabro ženkleliams gauti – nepailsdamos daugiau nei metus savanoriavo, sportavo, lavino pasirinktus įgūdžius ir leidosi į žygius.
Savanoriška veikla merginoms yra savaime suprantamas dalykas: Greta dar mokykloje organizavo „Darom” akcijas, Ugnė talkino Nacionaliniam kraujo centrui. Vėliau ši veikla išsiplėtė: lankydamasi JAV Greta kūrė filmą apie politinį aktyvumą ir kultūrinę įvairovę, Ugnė talkino mokytojams iš Čekijos ir Latvijos tarptautinėje stovykloje.
Pasak merginų, dalyvavimas Edinburgo hercogo apdovanojimų programoje buvo naudingas. „Programa padėjo iš naujo atrasti pasitikėjimą savimi ir užlipti ant snieglentės po kelio operacijos. Išbandžiau save labai skirtingose veiklose. Jos įrodė, kad tikras ir įdomus gyvenimas prasideda tik už mūsų komforto zonos ribų. Patirtų nuotykių ir sutiktų žmonių neiškeisčiau į nieką…“ – teigia Ugnė. „Lavinau fotografijos įgūdžius, universitete mokiausi grafinio dizaino ir kūriau komunikaciją studentų atstovybei. Manau, programa man padėjo suprasti, kad reikia daug atkaklaus darbo norint ko nors pasiekti”, – pasakojo Greta.
Aukso ženklelis – aukščiausias Edinburgo hercogo 1956 m. sukurtos programos apdovanojimas. Greta Dapšauskaitė, Ugnė Gabrėnaitė, jų draugai Mindaugas Bakševičius ir Aurelija Aldonytė taps pirmąja jį pelniusia lietuvių grupe.