Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) už nuopelnus atkuriant kultūros paveldą, partnerystę su verslu, iniciatyvas kuriant darbo vietas ir gerosios patirties sklaidą nacionaliniu mastu įteikė Kauno rajono merui Valerijui Makūnui aukščiausią apdovanojimą – V. A. Graičiūno skulptūrinį portretą ir aukso medalį.
Apdovanojimą birželio 18 d. Anykščiuose vykusioje konferencijoje merui įteikė LPK prezidentas Robertas Dargis. Ceremonijoje dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, įvairių verslo asociacijų, įmonių vadovai.
„V. Makūnas – naujovėmis pasižymintis lyderis, puikus vadybininkas, vienas geriausių Lietuvos merų“,- tvirtino LPK Vykdomosios direkcijos generalinis direktorius Gediminas Rainys.
Makūno iniciatyva buvo sėkmingai atnaujintas svarbus kultūros paveldo objektas – Raudondvario dvaras, tapęs ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos reprezentacine vieta.
Vienas išskirtinių mero veiklos bruožų – gebėjimas bendradarbiauti su verslu. Ne vieną jo įgyvendintą iniciatyvą perėmė kitos savivaldybės.
Kauno rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ženkliai sumažino verslo liudijimų kainą, taip siekdama paskatinti gyventojus skaidriai užsiimti verslu.
Kita V. Makūno iniciatyva buvo nukreipta skatinti darbo vietų kūrimą. Įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių darbuotojų, tris metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamo turto mokesčių. Savivaldybė finansiškai parėmė darbo vietų kūrimo projektą Kauno oro uoste.
Makūno siūlymu priimtas sprendimas, kuriuo kompensuojama dalis mokesčio tėvams, leidžiantiems vaikus į privačius darželius. Šią patirtį jau perima Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestų savivaldybės.
Bendradarbiaudama su verslu, Kauno rajono savivaldybė įgyvendino daug projektų. Vienas tokių pavyzdžių – kartu su bendrove „VIA Baltica dvaras“ atnaujintas kultūros paveldo objektas – Raudondvario dvaro oranžerija. Bendradarbiaujant su bendrove „Baltisches Haus“ Raudondvaryje atsirado krepšinio ir teniso aikštelės.
Kauno rajono savivaldybė, kartu su „Vilkijos gija“, „Garlita“, „Transrifus“, „Baltic Realty Adviser“ ir kitomis verslo įmonėmis įgyvendino ne vieną labdaros ir socialinį projektą.
Makūnas įdėjo daug pastangų ir plėtojant svarbius nacionalinės reikšmės verslo objektus – Kauno laisvąją ekonominę zoną ir tarptautinį Kauno oro uostą.
Pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytą Lietuvos savivaldybių indeksą Kauno rajono savivaldybė tris kartus (2011, 2013 ir 2014 m.) buvo pirma, o 2012 m. užėmė antrą vietą tarp 53 ne miesto savivaldybių.