Pandemija tik dar labiau išpopuliarino darbą iš namų. Jeigu iki tol apie tai pagalvodavo tik nedaugelis, tai po 2020 metų apie tai masto kone kiekvienas. Ir nors tikrai ne kiekvienam tinkamiausias variantas yra dirbti iš namų, jeigu jūs apie tai mąstote, tuomet šis straipsnis jums tikrai turėtų būti naudingas. Čia mes aprašysime svarbiausius dalykus, kurie yra susiję su patogios fizinės darbo vietos įsteigimu sau, tiesiog namuose. Apžvelgsime niuansus, detales bei svarbiausius dalykus, kurių galbūt nežinojote.
Kompiuteris – bene svarbiausias įrankis
Tai – pagrindinis darbo įrankis. Net, jeigu daug ką darote rankomis, kompiuteris vis tiek yra pagrindinė komunikacijos, duomenų apdorojimo ir kitų darbų atlikimo, priemonė. Be jo – kaip be rankų…
Esmė ta, kad priklausomai nuo jūsų profesijos, kompiuterio reikalingumas gali kiek skirtis. Vienuose darbuose jis yra svarbiausia priemonė, o kitose – labai, bet ne pernelyg svarbi. Priklausomai nuo to, kiek jis bus reikalingas jūsų darbui, skirkite jam pakankamai vietos ir įsigykite pakankamai galingą kompiuterį. Poreikis šiam įtaisui iš karto verčia galvoti apie tinkamo stalo pasirinkimą, laidų išvedžiojimą bei tai, ar rinktis nešiojamą, ar stacionarų.
Spausdintuvas bei popierius
Kad ir kokį darbą atliekate, kad ir kokias paslaugas teikiate, vis dar neįmanoma išsiversti be popierinių dokumentų. Galbūt, tam tikrose sferose jau didesnę dalį sutarčių arba svarbių dokumentų pasirašoma elektroniniu būdu, tačiau smulkiam verslui geriau rinktis pigiau valdomą ir paprastesnį variantą – popierinius dokumentus. Taip, patys sau galėsite lengviau archyvuoti turimus dokumentus, kaupti viską, kas susiję su veikla.
Šalia spausdintuvo nepamirškite įsigyti ir pakankamai popieriaus spausdinimui bei darbui (https://www.varle.lt/eksploatacines-medziagos/popierius/ – paspaudę ant nuorodos galėsite įsigyti popieriaus puikiomis kainomis).
Nepamirškite, kad kai kada idėjos gimsta labai netikėtai ir norisi to nepamiršti. Po ranka esantis popieriaus lapas gali padėti išsaugoti labai gerą idėją, kuri galbūt atneštų naudą jūsų verslui netolimoje ateityje.
Patogi kėdė
Jeigu dirbsite iš namų, tai, ko gero, beveik visą darbo laiką praleisite kėdėje, sėdėdami. Iš esmės tai nėra gerai jūsų nugarai ir raumenims, nebent kėdė yra itin ergonomiška ir visiškai pritaikyta gerai laikysenai palaikyti.
Savaime suprantama, kad galėdami išsirinkti biuro kėdę, pirmenybę teikite patogumui, reguliavimo galimybėms ir, be abejo, atlošo bei visos konstrukcijos pritaikymą prie žmogaus anatomijos. Įprastai įmonėse rekomenduojama kas valandą bent 10 minučių pakilti iš darbo vietos ir pramankštinti kūną, nes ilgainiui, kelias valandas trunkantys sėdėjimo seansai tikrai nėra pats geriausias dalykas jūsų kūnui.
Kitos prekės pagal poreikį
Sunku viską įvardinti maksimaliai konkrečiai, nes yra tiek daug skirtingų profesijų ir užsiėmimų, kad visiems jiems reikalingo inventoriaus paprasčiausiai neįmanoma įvardinti.
Vieniems reikia liniuočių, kitiems spausdintuvo su skeneriu, tretiems – dažų, ketvirtiems – papildomų išorinių diskų didelio kiekio duomenų kaupimui ir taip toliau.
Turbūt daugiausiai klausimų kelia biuro prekės. Jų yra tokių įvairių, o patys raštinės reikmenys dažniausiai universalūs. Mūsų patarimas jums būtų įsigyti rašiklių, žirkles bei lipnių lapelių. Šie dalykai praverčia visur ir visada. Nepriklausomai nuo to, kuo planuojate užsiimti, bent tokius tris reikmenis stalčiuje ar dėtuvėje reikėtų rasti.
Apšvietimas bei oro kokybė
Negalvokite, kad juokaujame, kai paminėsime, kad jūsų produktyvumui įtaką daro apšvietimas bei oro kokybė. Netikite?
Įsivaizduokite save, vienodai žvalius, dirbančius 10 valandą ryto, kuomet lauke šviečia saulė ir 23 valandą vakaro, kuomet lauke – aklina tamsa. Natūralu, kad ryte bus lengviau dirbti. Dienos, balta šviesa, pasirodo, kad žadina produktyvumą. Aišku, namuose galite įsigyti ir spalvotas LED lemputes bei nusistatyti tokį apšvietimą, kokio norite (yra spalvų, kurios skatina produktyvumą), tačiau mes omenyje turime įprastą, šaltesnę baltą šviesą.
Na, o kas liečia oro kokybę, tai užtenka tik pagalvoti apie darbą patalpoje, kur tvyro nemalonus kvapas arba darbą biure vasarą, kai oro temperatūra viduje yra kokie 26 laipsniai Celsijaus. Sunku, o kai kam net ir neįmanoma. Dėl to patariame investuoti į oro jonizatorius, drėkintuvus, sausintuvus, valytuvus ir/ar kondicionierius. Daug kas tiesiog pasirenka sumontuoti oro kondicionierių su valymo filtru.