Ne paslaptis, kad lažybų verslo auditorijoje, kone visą šimtą procentų sudaro vyrai. Šis verslas ir azartiškas sporto mėgimas yra daugiausiai vyriška pramoga. Nežinia kodėl taip yra, bet priklausomybė lošimams bei skambiausios nepasisekusių statymų istorijos irgi visada sukasi tik aplink vyrus. Jeigu nematėte 2019 metų filmo “Uncut Gems” su A.Sandler’iu ir K.Garnett’u, turbūt nė karto ir nesusimąstėte apie tai, kokia tamsi yra lažybų verslo nematoma pusė. Dažnas žmogus įsivaizduoja tai, kad sporto išmanymas padės solidžiai prisidurti prie algos, o galbūt net ir paversti tai pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu, tačiau daug kas pamiršta apie tai, kad visada yra ir neigiamų aspektų. Štai keletas tokių dalykų, apie kuriuos lažybų bendrovės jums nieko nesako.
Keliasdešimt tūkstančių pralaimėtojų
Mes nekalbame apie tuos žmones, kurie neatspėjo įvykio baigties ar rungtynių nugalėtojų. Mes kalbame apie tuos žmones, kurie yra priklausomi nuo lošimų ir prarado didelę dalį savo santaupų, sugriovė savo šeimą ar ją paliko, prarado namus ar kitus brangius daiktus dėl to, kad patenkintų savo aistrą lošti. Maždaug 4-5 procentai visų vyrų, kurie yra 18-50 metų amžiaus yra priklausomi nuo azartinių lošimų, o tarp jų ir sporto lažybų.
Apie 200 milijonų eurų pajamų
Kiekvieną dieną lošimo bendrovės gauna apie pusę milijono eurų pajamų. Per metus ši suma sudaro kone 200 milijonų eurų. Tiek pinigų pakaktų kiekvienam Vilniaus miesto gyventojui padengti šildymo išlaidas viso žiemos sezono metu, o ką jau kalbėti apie tai, kiek gėrio valstybės infrastruktūrai bei žmonių gyvenimams būtų galima pasiekti su šiais pinigais. Deja, net ir žiūrint iš tos perspektyvos, kad toks verslas sukuria darbo vietas, lažybų bendrovės yra gana smarkiai kompiuterizuotos ir didelio kiekio žmonių neįdarbina.
Šimtai nešvarių įvykių ir apvogtos sporto lažybos
Ar teko girdėti apie sutartas varžybas bei tokias rungtynes, kur vienos komandos žaidėjai tyčia nusileidžia kitiems? Taip dažnai nutinka žemuose divizionuose arba tose šalyse, kur tos sporto šakos atstovai nėra itin gerai apmokami. Tad visos tokios internetinės lažybos, visų lažybų guru žiniomis yra be galo rizikingos. Dauguma patyrusių žmonių žino, kad statyti kokios Albanijos, Gruzijos ar Afrikos šalies futbolo lygoje visada yra labai rizikinga.
Lietuvoje turime keletą ryškių atvejų tiek krepšinyje, tiek futbole, kada vienos komandos žaidėjai tyčia daro klaidas lemiamu momentu arba pasielgia taip neprofesionaliai, kad kainuoja savo komandai pergalę. Tačiau jūs ir patys pagalvokite – mažos šalies futbolo lygos vidutiniokės komandos vartininkas per mėnesį turbūt uždirba apie 1000 eurų (galbūt net mažiau). Kada jo komanda žaidžia prieš autsaideres, kodėl gi jam nesusitarus vienas rungtynes “sužaisti prasčiau” ir dėl gero koeficiento užsidirbti tiek pat, kiek jie užsidirba per mėnesį?
Tūkstančiai apribotų lošėjų
Jeigu vis dar galvojate, kad esate laimės kūdikiai ir būtent jums pasiseks įveikti lažybų bendroves ir išlošti dideles sumas, tai turime jums šiokių tokių naujienų. Lažybų bendrovės paprasčiausiai apribos jūsų paskyras ir jūs galėsite atlikti statymus tik ne didesne nei 1 euro suma arba būsite kitaip apriboti. Lažybų bendrovės yra negailestingos ir tikrai net nesudvejos blokuoti lošimą tam klientui, kuris nėra pelningas bendrovei. Jeigu paskaitysite nors vieną nuotolinių lošimų sutartį, kurią pasirašote prieš užsiregistruodami į lošimų portalą, pamatysite, kad yra punktas, paliekantis organizatoriams galimybę vienašališkai apriboti lošimus.